Göz Altı Morluklarının Nedenleri ve Tedavisi

Göz Altı Morluklarının Nedenleri ve Tedavisi
9 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.649 kez okundu.

Özellikle bayanların dış görünüşe ne kadar önem verdikleri herkes tarafından bilinmektedir. Mevsimsel değişmeler ve genetik olarak birçok kişide görülen göz altı morluklarının nedenleri ve tedavisi konusunda merak ettiğiniz ayrıntıları maddeler halinde alt kısımdan inceleyebilir, sorularınızı uzmanlarımıza yönlendirebilirsiniz. Son zamanlarda güzel bir cilde sahip olmak isteyen bayanların göz altı morlukları ile başı dertte olduğunu ve bundan tam anlamıyla kurtulmak için neler yapılması gerektiği hakkında Uzman kişilerden yardım aldığını bilinmektedir.

Göz Altı Morluklarının Nedenleri ?

Dış Etkenler : Uykusuzluk, Yorgunluk,Aşırı alkol tüketilmesi ve Stres gibi durumlar göz altı morluklarının nedenleri arasında yer alır.

Alerjik Durumlar : Özellikle yaz aylarında polenlerin artış göstermesi ile beraber erkek ve bayanlarda göz sulanması ve kaşınması ile beraber ortaya çıkan faktörlerdir.

Kullanılan İlaçlar : Bazı Hastaların göz altında yer alan damarların genişlemesi ve daha koyu bir şekilde görülmesine neden olan şeker ilaçlarını uzun süre kullanmaları.

K Vitamini : Yeterli miktarda mineral ve vitamin alınmaması ile beraber gözaltı morlukları kaçınılmaz oluyor.

Genetik Göz altı morlukları : Kılcal damarlarında daha yüzeyde olmasıda morluklara neden olabilir.

Bazı Hastalıklar : Kansızlık olan kişiler,Troid problemleri olan hastalar ve ileri derecede kalp ve böbrek hastalarında gözaltı morlukları görülebilir.

Alerji, Sinüzit Benzeri Hastalıklar : Sinüslerdeki tıkanıklık ya da burun tıkanıklığı da göz ve burun arasındaki damarları genişletebilir, kan toplanmasına neden olur ve böylelikle bu damarlar daha koyu görünürler.

Göz Altı Morluklarının Tedavisi ve Kurtulma Yolları

İlk olarak bu sorunu yaşayan kişilerde göz altı morluklarına neden olan yukardaki faktörlerin belirlenmesi ve buna göre bir tedavi yöntemi uygulanması gerekir.

  • Beyaz tenli ve hassas cilde sahip olanların güneşli havalarda cilt yapısına uygun güneş kremleri sürmeleri gerekir. Ayrıca güneş gözlüğü kullanımıda oldukça önemlidir.
  • Uyku Düzenine dikkat etmeli ve en az 8 saat uyku uyumalısınız.
  • Meyve ve Sebze içerikli vitamin değeri yüksek besinlerle beslenmelisiniz.
  • Baş ağrısıda göz morarmalarına neden olur. Ağrı kesiciler ile bu sorununda önüne geçmek mümkündür.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git