Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.190 kez okundu.

Genç odası dekorasyonu yapılırken öncelikli olarak iç mekan tasarımı için önemli hususların göz önünde tutularak yapılması gerekmektedir. Odanın işlevselliğini bozacak bir yerleşim büyük sorunlar ortaya çıkarır. Dikkat edilmesi gereken detay odanın girerken ve çıkarken ferah bir hava yansıtmasıdır. Yani mobilyaların odanın her alanına eşit olarak yerleştirilmesi gerekmektedir. Bir kısım mobilyaların aynı yerde dizilmesi bir diğer kısmın ise boş olması kötü bir görüntü ve kullanım için zorluklar ortaya çıkaracaktır. Belki de genç odasının en çok kullanılan parçası olan yatağın güneş alacak şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Güneşten fayda sağlamak ve ferah bir odanın oluşması içinde önemli bir husustur. Özellikle çoçuk yaştakiler için yeni bir oda dekorasyonu düşünüyorsanız, kullanılacak malzemelerin dayanıklı ve koku yapmayan özellikte olmasına önem göstermek gerekir.Duvarın rengi ve mobilyaların uyumlu olması odanın daha ferah ve kullanışlı olmasına imkan sağlamaktadır. Mobilya alanında farklı tasarımlara sahip oldukça fazla Genç odası takımları bulunmasıda kendinize uygun olan renk ve modelleri seçmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Genç Odası Yerleşim Planı

Çalışma masasının yatağından uzak olması faydalıdır. Büyük yer kaplayan iki mobilyanın yakın yerlerde olması da güzel bir görünüm sağlamaz. Ayrıca ders çalıştığı, oyun oynadığı alan olan çalışma masalarının yatağa yakın olması dikkat dağıtabilir. Diğer bir husus da diğer küçük genç odası elemanları olan küçük parçalar olan diğer küçük mobilyaların yerleşimi konusunda yapılan iç mimari çalışmaları genelde mobilyaların işlevine göre değişmektedir. Şifonyerin yatağın bulunduğu kısma yakın olması kullanım kolaylığı için büyük yarar sağlar.

Hem üzerine konulabilecek bir gece lambası hem de sehpa görevi görebilecek bir mobilyanın yatağın yanında olması odayı kullanacak kişi için kolaylık oluşturacaktır. Bir nevi hem fayda sağlar hem şık duruş sergileyerek dekor oluşturmuş olur. Son olarak da genç bir kişinin yaşam alanı olacağından hem canlı renkler ve modeller trend oluşumunda etkin rol oynar hem de fark oluşturabilir. Gençlerin bakış açısı ile anne babanın bakış açı farkları nedeniyle dekorasyon odayı kullanacak olan kişi de ise başka bir stil ve model eğer seçme olasılığı anne ve baba da ise bambaşka bir stil ve model oluşturabilir. Evin bulunduğu konuma göre tasarlanan genç odalarının doğrudan güneşi alacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Kullanışlı mobilyalar sayesinde ortaya çıkan dağınıklığı kolayca ortadan kaldırarak, gençlerin daha rahat kullanabileceği mobilyalar konusunda ankara siteler mobilya firmasından anında fiyatlara ulaşarak, siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı ürün seçeneklerini rahatlıkla inceleyebileceğiniz www.mydafne.com adresinden beğendiğiniz ürünlere fiyat teklifi taleplerinizi gönderebilirsiniz. Dekorasyon konusunda en yeni fikirleri yakından takip ederek sizlerle paylaşıyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git