Evliliği Bitiren Nedenler

Evliliği Bitiren Nedenler
8 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 3.101 kez okundu.

İmzalar uzun yıllar mutlu olmak ve yetiştireceğiniz yeni nesillerin daha iyi hizmetler vermesi için mücadele verilmesin karşın, sorunların çoğalması ve devamlı kavgaların ortaya çıkması evliliği zedelenmekle kalmaz devamında çok farklı sorunlar ortaya çıkarabilir. Genel olarak bakıldığında evlilik kutsal bir mertebe olduğundan insanlar severek veya görücü usulü ile evlenirler.Her insan karakter ve yapı bakımından birbirinden farklı olabilir, bu nedenle çeşitli istekler 2 taraf içinde olumlu bir sonuç ortaya çıkarmaz.

Evlilik neden zedelenir ?

 • Kocanız belkide sizinle sevgili iken daha fazla ilgilenirken, şuan kendini işine adamış durumda olması artık hayatınızın daha monoton bir hale gelmesine neden olacağından, devamlı eşinizle tartışmalar ve küslükler yaşamanız arasına soğukluk girmesine neden olur.
 • Genel olarak bir evde 2 bireyde çalışıyorsa, senin paran, benim param gibi laflar yapmak aranızda farklı düşüncelerin doğmasına neden olacaktır.
 • Evlilik hızlı bir şekilde ilerlerken daha fazla sorumluluk ortaya çıkar, bunada belli başlı özel günlerde alamadığınız hediyelerde eklenince psikolojik açıdan kendinizi ezik hissedebilirsiniz.
 • Yeni çiftler evin nasıl yerleşeceği konusunda bazen anlaşmazlıklar yaşamaları, boşanmalara kadar gitmektedir.
 • Kaynana ve Kayınpeder ile anlaşmazlık yanı sıra, eşlerin herhangi birinin haftada 2 gün anne ve babalarına gitmek istemekleri bazen sorun olabiliyor.

Evliliği Duysal anlamda yıkan en büyük neden ?

 • Sevdiğiniz kişi ile uzun yıllar ettiğiniz flörtten sonra evliliğe karar verdiniz, ve aile cüzdanınızı aldığınızda ki o duygusal yoğunluk hiç unutulmayacak kadar güzel, fakat ilerleyen yıllarda eşinizin eskiye oranla size karşı daha ilgisiz olduğunu ve sevgisinin azaldığını düşünüyorsunuz, Peki ne değişti ? Yaşam zorluklarında ev kirası,giderler ve birde bakmakla olduğu sorumluluk eklenince çalışmalar daha fazla arttı ve bunun üzerine erkek ve bayan ailelerinin daha fazla sizlerle olması eklenince birbirinize zaman ayıramaz oldunuz.

Boşanmalardan en çok kim etkilenir ?

Eğer bir çoçuğunuz varsa en çok zararı aslında ona vermiş olacaksınız, okullarda ve çevremizde gördüğümüz anne ve babası ayrı çoçuklar psikolojik olarak hep bir eziklik içerisindeler. Arkadaş çevreleri genelde ayrılmış insanların çoçuklarından oluşmaktadır. İlgi ve sevgiye muhtaç olduklarından kötü insanların kandırması daha kolaydır.

Evliliği bitiren 6 Sebep

 • Tartışlamalarda yüksek sesle birbirlerine bağırmaları ve şiddet uygulamaları
 • Çiftlerin birbirinin hatalarını yüzlerine vurarak aşağılama ve eleştirmeleri
 • Pek çok çiftte görülen haksız olsa bile kendini savunan eşin davranışları
 • Tartışma sırasında aşırı derece dolma ve taşma durumu
 • Kötü hatıralar veya kavgaların unutulmaması
 • Tartışma sonrası çiftlerin birbirinin kalbini alıcak sözler söylememesi ve kin tutması
Evliliği Bitiren Nedenler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. DOLU BARDAK dedi ki:

  İYİ HOŞ BU KADAR GÜZEL ŞEKİLDE ANLATMIŞSINIZ AMA BUNLARI AŞMANIN DA NASIL OLACAĞINI YAZSAYDINIZ KEŞKE ..İKİ CÜMLE İKİ İNSANIN MUTLULUĞUNU KURMASI İÇİN ÇOK MUYDU

  1. admin dedi ki:

   Talebiniz üzerine evliliği kurtarmanın yolları üzerine makalemiz yayınlanmıştır. Link


Sayfa başına git