Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır ?

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır ?
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.685 kez okundu.

Gül suyu Cilt ve Saç bakımları ile kadınların en çok kullandığı malzemeler arasında yer almaktadır. Yaz aylarında havaların ısınması ile beraber cildini canlandırmak ve temizlemek isteyen bayanların evde doğal yöntemlerle yapabilecekleri gül suyu sayesinde daha canlı bir cilde sahip olabilecekler. Raflarda satışa sunulan gül sularının içeriğide tam olarak neler olduğu bilinmediğinden, evde kendinizin kolay bir şekilde yapabileceği gül suyu tarifine sayfamızdan ayrıntıları ile ulaşabilirsiniz. Gül yağı barındıran gül sularının fiyatları oldukça yüksek olacağından ev kendi gül suyunuzu yapmanız hem sağlık, hemde ekonomik yönden oldukça faydalıdır.

evde_gul_suyu_nasil_yapilir

Yaz aylarında bahçelerde yetişen güller daha sağlıklı ve renkleri ile oldukça güzel bir yapıya sahiptir.

Gül Suyu Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 7 – 8 Adet yıkanarak üzerindeki toz ve böçeklerden arınmış gül
  • Tencere
  • 1 Adet Cam kase
  • Bir buzdolabı poşeti buz

Hazırlanışı

İlk olarak güller birbirinden ayrılarak tencere içerisine atılır. Tencerenin altı kısık ateşte yanarker orta kısma güller kenarda kalacak şekilde cam kase yerleştirilir. Buharlaşmanın etkisi ile güller cam kase etrafına toplanacaktır. Suyun kaynamamasına dikkt edin. Daha sonra tencerinin kapağını ters çevirerek buz poşetini üstüne koyun, su ısınması ile buharlaşma etkisi ile buz tencerenin içerisine damlayacaktır.

Yaklaşık olarak 30 dakikalık bir süre sonra cam kase içerisine gül suyunun birikmiş olduğu göreceksiniz. Herhangi bir şişeye aktarcağınız gül suyunu cilt ve saç bakımlarınızda kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git