Engelli Memur EKPSS Başvuru Kılavuzu 2014

Engelli Memur EKPSS Başvuru Kılavuzu 2014
25 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.395 kez okundu.

Ösym tarafından sınav başvuru tarihlerinin açıklanması ile beraber, 2014 yılında Engelli Memur Kpss sınavlarının başvuru tarihleri ve gerekli koşulların yer aldığı kitapçık ile başvuru işlemlerinizi alt kısımda yer alan tarihler arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Engellilerin devlet memurluğu görevine girmesi için yapılan Kpss başvurularının 24 Şubat- 7 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacağı ösym’nin resmi web sitesinden bildirilmesi ile beraber bu  alanda bilgi ihtiyacınızı karşılamak için sayfamızdan sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

ekpss

Başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi sonrası Engelli kadrosundan alınacak memurların sınavlarının  Nisan 2014 tarihinde 81 ilde yapılacak sınav sonrası gerçekleşmesi bekleniyor.Başarılı adayların mülakatı geçmeleri ile beraber Engelli memur alımı yapılacaktır.

Ösym Başvuru merkezlerine başvuru yapmadan önce adayların bulundukları illerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından başvuru yapmak için engel grububunu belirtiren onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini belirtilen başvuru tarihleri arasında almaları gerekmektedir. Herhangi bir nedenle bu belgeyi alamayan kişilerin başvuruları yapılmayacaktır.

EKPSS Başvuruları mesai saatleri içerisinde Ösym merkezleri tarafından yapılacaktır. 2014 yılında EKPSS Başvuru işlemlerini yapmayan adayların 24 Şubat- 7 Mart 2014 tarihleri arasında başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapmaları gerekmektedir.

Engelli Memur EKPSS Başvuru Kılavuzu 2014 Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. deniz dedi ki:

  Ekpss memurluk sinavina girmek icin formla rin hepsi tamam ama osym okul sifresini gormedigi icin kayit yapmiyor ne yapmamiz gerekiyor bilgi istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Daha önceden herhangi bir Ösym sınavına kayıt oldunuz mu ? Ordan verilen şifre bulunmaktamı, Normalde okul şifresi denilen olay okullara başvuru yapınca size bir şifre veriyorlar o oluyor.

 2. ozgür mas dedi ki:

  ekpss kimler yaralanacak emekliler,halen okuyan okuldan mezun olmayan,özellikle halen kamuda memur çalışan bağkur,sgk,emekli sandığı emekliler 65 yaşı geçmemiş herkes yeniden engelli memur olarak atanmaları sağlanmıştır.

Sayfa başına git