Emekli Promosyon Ücretleri Ne Zaman Ödenecek ?

Emekli Promosyon Ücretleri Ne Zaman Ödenecek ?
31 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.985 kez okundu.

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren promosyon ücretlerinin ne kadar olduğu ve ne zaman verileceği netlik kazandı. Son 3 aydır emekli promosyon ücretleri ile ilgili yapılan görüşmeler sonrası, hangi rakamlar belirlendi. 3 yıllık olarak sözleşme karşılığı emekli maaşlarına göre tek sefer olacak şekilde 300 – 450 Tl arasında emeklilere ödeme yapılacak.

Emekli Ne Kadar Promosyon Alacak ?

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklama ile Bin lira maaşın altında alan emekliye tek seferde 300 Tl, 1000 – 2000 tl alan emeklilere 375 tl, iki bin lira üzerinde maaş alanlara ise 450 tl bir seferde toplu olarak ödeme yapılacaktır.

2017 yılında asgari ücrete yapılacak zamın %10 olması üzerinede açıklama yapan Yıldırım ; “Gönül arzu eder ki daha fazla verelim, ama ilerde imkanların artması ile daha fazla vermek için mücadele edeceğiz dedi.”

Emeklilerin maaşları bankalara yatıyor ve bu paralar bankalarda tutuluyor. Bu parayı kullanma durumlarıda oldukça fazla olduğundan emeklilere promosyon konusunda görüşmeler yapılıyordu. Maaşların 3 yıl aynı banka hesabında tutulması ön görülüyor.

Özel Bankalar Promosyon Ödeyecek mi ?

Promosyon anlaşması sadece kamu bankalarıyla yapıldığından, özel bankalardan emekli maaşı alanların, kamu bankalarına geçmeleri ve avantajlardan bu şekilde yararlanacakları belirtiliyor. Aksi taktirde özel bankalarda kalan emekliler promosyon ödemesinden yararlanamayacak.

  • Sözleşmeler 3 yıllık, peşin ödeme ile gerçekleşecek. (3 Yıl boyunca maaşlarınızı kamu bankasından almanız gerekiyor.)
  • Kamu Bankalarında bulunan emekliler bundan yararlanabilecek.

Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar ?

  • 2 bin TL’nin üzerinde maaş alanlar, bu gruba 450 TL ödenecek.
  • 1000-2000 TL aralığında alıyor ve onlar 375 lira alacaklar.
  • 1000 TL ve altında maaş alıyor, onlar 300 TL alacaklar.

Emeklinin aldığı maaşa göre promosyon ödemeleri 1 – 3 ay arasında gerçekleşecektir. Başbakan Yıldırım gazetecilerin  önünde promosyon ödemelerinin, “Bir ay içinde tamamlayacağını ümit ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git