E-Devlet Şifre Değiştirme

E-Devlet Şifre Değiştirme
12 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.352 kez okundu.

Devlet kurumlarına gitmeden online olarak internetten halletmenize olanak sağlayan e-devlet giriş şifresini değiştirmek için yapmanız gerekenleri aşağıda belirttik. Konuyla ilgili karşılaştığınız sorunları bizlere yorum bölümünden yazarak iletebilirsiniz. Edevlet şifre değiştirme sayfasında uygulanacak olan adımlar şu şekilde.

e-devlet

E-Devlet şifresini aldıktan sonra eğer E-Devlet şifre değiştirme yapmak istiyorsanız PTT’den aldığınız şifreyle ilk olarak interneti bulunduğu ortamlardan giriş işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Zaten siteye giriş yaptığınız da güvenliğiniz açısından size E-Devlet şifre değiştirmenizi yapmanız gerektiği uyarısı gelecektir.

E devlet şifresi değiştirme

E-Devlet şifre değiştirmeniz hem güvenliğiniz açısından hemde karışık ve ezberlenmesi zor olan bir şifre olması münasebetiyle daha kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre ile  değiştirdiğiniz taktirde, şifrenizi kaybetsenizde 3 denemeye kadar doğru şifreyi bulabilirsiniz.E Devlet şifresi il giriş yaptıktan sonra güvenli çıkış yapmanız gerekmektedir.başkasının bilgisayarında EDevlet işleminizi yapıp açık unutursanız bilgilerinize ulaşma imkanı yüksektir. Güvenli çıkış işlemini hiç unutmayınız.
E-Devlet Şifresi Değiştirmek

E-Devlet şifresini ilk girişinizde değiştirmediyseniz kişisel bilgi ve ayarları güncelleme kısmını kullanarak şifre değişikliği işlemini yapabilirsiniz. İlk alınan şifrenin değişmesi oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle şifre seçimlerinizi direk doğum tarihiniz yerine harfler ile şekillendirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git