Doğal Yollarla Saç rengini açmak ?

Doğal Yollarla Saç rengini açmak ?
3 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 2.165 kez okundu.

Saç rengini açma konusunda internet üzerinden oldukça fazla bilgi bulunmasına rağmen, saçımıza zarar vermeden Saç rengini doğal yollarla nasıl açacağınız hakkında kanıtlanmış bilgileri sizlerle paylaşmaya karar verdik.

sac-rengi-acmak

  • PAPATYA ÇAYI İLE SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR ?

Son zamanlarda artış gösteren sarı renk saçlar zamanla solgunlaşmaya başlar, oldukça mat bir duruma gelen saçları haftada 1  – 2 kere papatya çayı ile yıkadığınız taktirde parlaklığı ve canlılığı farkedeceksiniz.

papatya

Nasıl Hazırlanır ?

6 bardak suyu Kaynar duruma getirdikten sonra, içine yarım su bardağı kadar papatya çiçeğini ekleyerek 30 dakika bir süre demlenmesini bekliyoruz. Daha sonra saçımızı tarayıp az miktar su ile nemlendiriyoruz. Demlenen çayın soğuması ile birlikte saçınızın tamamını bu çay ile yıkıyorsunuz, 35 – 40 dakika bekletikten sonra normal ılık su ile saçınızı durulayabilirsiniz.

  • LİMON İLE SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR ?

Jöle niyetine erkeklerin sıklıkla kullandığı limon suyunun saçlarda parlaklık etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Normal hazır limon suyu almak yerine aldığını limonun suyunu sıkmanız daha faydalı olacaktır.

Nasıl Hazırlanır ?

Bir bardak sıktığınız limon suyuna, 3 bardak suyu karıştırdıktan sonra sprey yardımı ile saçınıza uygulayın, özellikle güneşli günde yaptıktan sonra biraz güneş altında beklemeniz limonun etkisinin ve saç renginizin açılmasında etkili olacaktır. Saç dışında deriye temas ettirmeyin.

  • BAL İLE SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR ?

Son zamanlarda reklamlar ile birlikte bal satışının farklı bir boyuta ulaştığı Türkiye’de saç rengi açmada kullanılan balların, kaliteli olması gerekmektedir. Aksi taktirde saça zarar verecektir. Bildiğiniz Bal’ı alarak saç kremi ile karıştırdıktan sonra 7 – 8 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

bal-ile-sac-rengi-acmak

Saç rengi nasıl açılır, Saç rengi açmaya yardımcı doğan besinler nelerdir ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git