Diş sararması nasıl geçer

Diş sararması nasıl geçer
27 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.281 kez okundu.

Smiling Lips

Konuşma ve gülme gibi durumlarda kendinizi kasarak dişlerinizi karşı tarafa göstermekten çekiniyorsanız, öncelikle diş sararmasına neden olan faktörleri ve hangi tedavi yöntemleri ile diş sararmasından kurtulacağınızı öğrenin. Diş sararmalarının genel nedenleri arasında ilgisizlik ve düzenli bir şekilde yemek sonrası fırçalanmaması gösterilebilir. Günlük hayatta en çok tüketilen çay,kahve ve sigara benzeri içecekler sonrası diş sararması ortaya çıkar. Bu zamanla dişlere yapışarak fırçalansa bile çıkmayacak duruma gelir. Bu nedenle diş hekimleri tarafından diş beyazlatma işlemi ile diş kalınlığı azalır, buda güçlü dişlerin zamanla zayıflamasına neden olur. Bembeyaz ve pırıl pırıl dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Özellikle erkekler bu konuda çok muzdariptir. Sıcak ve Soğuk yiyecek ve içeçekler diş aralarında pis kokuya ve bakteriye neden olur.

Profesör Doktor Ahmet Maranki Bu Konu Hakkında Ne dedi ?

Tecrübesi ve önerileri ile herkes tarafından sevilen Maranki hocamızın diş sararmalarına karşı yapılması gereken doğal tedavi yöntemleri maddeler halinde sizlere aktarılmıştır. Yapısal olarak bazı kişilerin dişlerini fırçalamamasına rağmen beyaz olmasıda genlerden kaynaklanan bir durum olarak gösterilebilir.

Evde Diş Nasıl Beyazlatılır ?

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • yarım limonun suyu
  • 2 damla zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Geniş bir kap içerisine üst kısımda yer alan malzemeler konulduktan sonra karıştırılır. Daha sonrası diş fırçasını içerisine batırarak bir süre dişleri fırçalarız. Böyle sigara,çay ve kahve gibi etkenlerden dolayı sararan dişleri beyazlatabiliriz.

Kesin olarak dişlerin beyazlaması için piyasada satılan diş macunları ve fırçalar anlık olarak beyazlatmazken, dikkat etmeniz gereken çok soğuk ve sıcak ürünleri tüketmemek ve misvak ile dişlerinizi herhangi bir macun kullanmadan beyazlatabilirsiniz. Genelde çay ve sigaranın diş sararmasına neden olduğu biliniyor.

Dişlerinizi Sabah – Öğle – Akşam olmak üzere 3 kere fırçalayın. Sıcak ve Soğuk içeçekleri aynı anda tüketmemeye özen gösterin.  Diş beyazlatma tozlarını kullanın. Diş aralarında kalan yemek artıklarını diş ipleri ile temizleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git