Diş Beyazlatma Yöntemleri Evde

Diş Beyazlatma Yöntemleri Evde
12 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 3.962 kez okundu.

dis-beyazlatma

Bembeyaz dişler yerini zamanla sarı renge dönüştürmesi hepimiz açısından olumsuz bir yöndür. Günlük hayatımızda gülerken ve konuşurken görülen dişlerinize ne kadar güveniyorsunuz ? Dişlerimizin sararmasının nedenleri arasında ağız sağlığımıza gösterdiğimi değer ve yediğimiz içtiğimiz besinlere dikkat etmediğimiz ortaya çıkar.

Dişlerin zarar görmesine neler sebep olur ?

Asit içeçekler yanı sıra sıcak yemekler aslında dişlerimize büyük zarar verirken, yemek sonrası dişlerimizi fırçalamamız gerekmektedir. Günlük yaşantıda sıklıkla çay ve sigara tüketen kişilerin dişleri, kullanmayanlara göre çabuk sararır.

Dişlerinizi hekim kontrolünde lazer ve diş ağartma yöntemi ile beyazlatmanız dişlerinize büyük zarar vereceğinden,ev diş beyazlatma yöntemlerini yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Toplum içerisinde dişleriniz yüzünden daha kısıtlı davranışlarda bulunacaksınız, bunun nedeni dişlerinizin karşı tarafa nasıl görüleceği korkusudur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?

  • Diş Temizleme Yöntemi

Diş yüzeyinde biriken plakaların temizlenmesi ve fırçanın ulaşamadığı yerlerde diş ipinin kullanılması diş sararmalarını engelleyebilir, Dişlerin eski görünüme kavuşabilmesi için, kişinin çay,kahve ve benzeri içeçekler sonucu dişlerinde sararma olması durumdan beyazlatma işlemi başarılı sonuç verecektir. Sağlık veya kullanıma bağlı ilaçlar sonucu dişlerin renk değiştirmesi hiçbir şekilde temizleme yöntemi sonrasıda ortadan kalkmamaktadır.

  • Diş Beyazlatma Macunları

Düzenli olarak yemek sonraları ve akşam yatarken dişlerin bu tür macunlarla fırçalanması, dişler üzerinde oluşan plakların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. İlerleyen aylarda dişler daha hassas bir duruma geleceğinden doktor kontrolü ile bu macunlarını kullanmanız önerilir.

  • Diş Ağartma

Çeşitli kimyasal maddeler kullanılarak, dişin üzerinde yer alan bakteri tabakasını ortadan kaldırarak, dişin eski rengine kabuşması sağlanır. Fakat bu kimyasal maddelere diş etlerinde yaralar oluşturabilir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?

tarcin-ile-dis-beyazlatma

  • Dişler diş fırçası ve günlük hayatta kullandığımız diş macunu ile temiz bir şekilde fırçaladıktan sonra, 15,20 dakika birşey yemeyerek ağızımın temiz kalması sonrası ;

Bir çay kaşığı karbonat,bir çay kaşığı ada çayı, bir çay kaşığı tarçını bir çay bardağında yavaş bir şekilde karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı temiz hafif nemli olan diş fırçamız ile dişimizi fırçalıyoruz. Peki bunun tam anlamda başarılı olabilmesi için her akşam yatmadan önce bu uygulamayı yapmanız gereklidir.

cilek-dis

Çilek ve Karbonatla Diş Beyazlatma Nasıl yapılır ?

  • Aynı şekilde dişlerimizi fırçaladıktan sonra, 20 dakika kadar birşey yemeyerek ;

Organik çileği rendeledikten sonra içerisine, yarım çay kaşığı karbonat ilave ediyoruz, ve hergün düzenli olarak fırçalama sonrası dişlerde ki farklılığı hissedeceksiniz.

Çilek ile diş lekelerinden kurtulmak artık mümkün, uzmanların yaptığı araştırmalar sonrası çileğin diş üzerindeki etkisi kanıtlandı.

Sayfamızdan : Diş beyazlatma nasıl yapılır,evde diş beyazlatma yöntemleri,dişlerimi nasıl beyazlatabilirim gibi sorularınızın cevabını sayfamızdan bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git