Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak İlkokul 1.Sınıf Kayıt Sorgulama

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak İlkokul 1.Sınıf Kayıt Sorgulama
31 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 2.671 kez okundu.

Birçok velinin merakla beklediği okul sorgulama sistemi ile çoçuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu görebilirsiniz.

Yeni eğitim yılı 26 Eylül 2016 tarihi ile başlıyacak fakat halen okula çoçuğunuzun kayıt edilmesi hakkında yeterli bilgiye sahip değilsiniz. Sizler için araştırdık okul kayıt işlemleri için gerekli tüm herşeye ulaşabileceğiniz bloğumuzda yayınlamaya karar verdik.

ilkokul 1. sınıf ve 5. sınıf çocuğum hangi okula gidecek.MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından 2016 – 2017 yılı eğitim döneminde kayıtlar e-okul tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Genel olarak yapılan açıklama ile öğrencilerin evlerine en yakın olan okula düştüklerini açıklanmasına rağmen internet üzerinden çoçuğunuzun hangi okula düştüğünü bilmeniz ve kayıt işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle neler yapmanız gerekli ?

Aşağıda bulunan linke giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan giriş kodu ve T.C. kimlik numarasını girdikten sonra gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çocuğum Hangi Okula Gidecek E Okul Kayıt Sorgulama İçin Tıklayın

Okul Kayıtları Hakkında En çok Gelen Sorular

Peki çocuğumun çıktığı okulu nasıl değiştirebilirim?

Öğrencinin kayıt olduğu okul otomatik olarak gerçekleştiği için başka okula aldırmak için adres değişikliği yapmanız gerekmektedir. Fakat yalan beyan olarak farklı bir adreste çoçuğunuzun yaşamadığı belirlenirse maddi anlamda yüklü bir ceza ile karşılaşabilirsiniz.


1.Sınıfa Kayıt Nasıl Yapılacak?

İnternet üzerinden çoçuğunuzun kayıt olacağı okula baktıktan sonra, okula giderek kayıt onaylama işlemini gerçekleştirerek aşağıda yer alan gerekli belgeleri getirmeniz gerekmektedir.

  •   Öğrenci, Veli Kimlik ve Fotokopisi
  •     Nüfus Kayıt Örneği
  •     Fotokopi Kağıdı

Kaç doğumlular okula başlayacaktır.

  • 60-66 ay arasında ise İsteğe Bağlı 1.Sınıf veya Anasınıfına
  •   66 ay ve yukarı ise zorunlu olarak sistem üzerinden 1.sınıfa

 

E Kayıt 2013 1. sınıf kayıtları

2006 doğumlular ve 2007 doğumluların Ocak , Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Sağlık yönünden bir özrü bulunan kişiler sağlık kurulundan alacakları rapor ile kayıt işlemlerini okullardan iptal edebilirler.

1 Nisan 2007 – 30 Eylül 2007 tarihleri arasında doğan çoçukların velileri talep ettikleri taktirde okul kayıt işlemleri yapılacaktır.

Bu sene toplam 1 milyon 863 bin 230 çocuk 1. sınıfa, 1 milyon 237 bin 986 öğrenci de 5. sınıfa yerleştirildi.

Daha detaylı bilgi için Alo 147 ‘yi arayıp bilgi alınız.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1. ve 5. sınıfların okul kayıtlarını gerçekleştirdi. Kayıtlar, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden çocukların MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgâhlarına en uygun okula herhangi bir başvuru olmaksızın yapıldı.

Sorularınızı bu adresten gönderebilirsiniz.

İlkokul ve Ortaokul’da okuyan çoçuğum hangi okula kayıt olucak ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git