Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak 2014

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak 2014
2 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.465 kez okundu.

ilkokul-kayit

2013 – 2014 Eğitim yılının sona ermesinin ardından, veliler çoçuklarının hangi okullara kayıt olacağını araştırma başladı. Milli Eğitim bakanlığı tarafından okul sorgulama sistemi ile çoçuğunuzun hangi okula kayıt olabileceğini görebilirsiniz. Haziran ayı sonunda yapılacak olan kayıtlar için veliler araştırmalara başladı.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler için kayıt olduğu, olacağı okulu aşağıdaki okul sorgulama linkinden T.C kimlik numarası ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

TC Kimlik No ile İlkokul 1.Sınıf Kayıt SORGULA TIKLA>>>

ilkokul 1. sınıf ve 5. sınıf çocuğum hangi okula gidecek.MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından 2013 – 2014 yılı eğitim döneminde kayıtlar e-okul tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Genel olarak yapılan açıklama ile öğrencilerin evlerine en yakın olan okula düştüklerini açıklanmasına rağmen internet üzerinden çoçuğunuzun hangi okula düştüğünü bilmeniz ve kayıt işlemlerini yapmanız gerekmektedir.


Okul Kayıtları Hakkında En çok Gelen Sorular


Peki çocuğumun çıktığı okulu nasıl değiştirebilirim?

Öğrencinin kayıt olduğu okul otomatik olarak gerçekleştiği için başka okula aldırmak için adres değişikliği yapmanız gerekmektedir. Fakat yalan beyan olarak farklı bir adreste çoçuğunuzun yaşamadığı belirlenirse maddi anlamda yüklü bir ceza ile karşılaşabilirsiniz.


1.Sınıfa Kayıt Nasıl Yapılacak?

İnternet üzerinden çoçuğunuzun kayıt olacağı okula baktıktan sonra, okula giderek kayıt onaylama işlemini gerçekleştirerek aşağıda yer alan gerekli belgeleri getirmeniz gerekmektedir.

  •   Öğrenci, Veli Kimlik ve Fotokopisi
  •     Nüfus Kayıt Örneği
  •     Fotokopi Kağıdı

Kaç doğumlular okula başlayacaktır.

  • 60-66 ay arasında ise İsteğe Bağlı 1.Sınıf veya Anasınıfına
  •   66 ay ve yukarı ise zorunlu olarak sistem üzerinden 1.sınıfa

E Kayıt 2014 1. sınıf kayıtları

2006 doğumlular ve 2007 doğumluların Ocak , Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Sağlık yönünden bir özrü bulunan kişiler sağlık kurulundan alacakları rapor ile kayıt işlemlerini okullardan iptal edebilirler.

İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Gelişim yönünden ilkokula hazır olduğu anlaşılan 60-66 ay arası çocuklardan, velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.

Daha detaylı bilgi için Alo 147 ‘yi arayıp bilgi alınız.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1. ve 5. sınıfların okul kayıtlarını gerçekleştirdi. Kayıtlar, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden çocukların MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgâhlarına en uygun okula herhangi bir başvuru olmaksızın yapıldı.

Sorularınızı bu adresten gönderebilirsiniz.

İlkokul ve Ortaokul’da okuyan çoçuğum hangi okula kayıt olucak ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git