Burun Kontürleme Yöntemleri

Burun Kontürleme Yöntemleri
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.592 kez okundu.

Pek çok insanın yüzünde beğenmediği belli noktalar vardır ve burun da bunun başında gelir. Kimisi estetik ameliyatları tercih eder ancak makyaj hileleri ile buruna istenilen görüntüyü verebilmek mümkündür. Bunun için cildinizden 2 ton daha koyu bir bronzlaştırıcı pudra, bronzlaştırıcıyı yaymak için blending fırçası ve aydınlatıcı pudraya ihtiyacınız olacaktır. Aydınlatıcınızın çok parlak olmamasına özellikle dikkat edin.

Öncelikle Burun Şeklinizi Belirleyin

Her burun tipine uygun makyaj hilesi farklıdır. Daha sonra nasıl bir kontürleme işlemi yapacağınıza karar verin.

Burnunuzu İnce Göstermek İçin

Bronzlaştırıcı ile kaşlarınızın alt kısmından başlayarak burunun iki tarafından aşağı doğru bir hat çekin. Fırça darbeleriyle yumuşatarak cildinize yedirin. Burnunuzun üst kısmına ise aydınlatıcı sürerek dağıtın. Göz çukurunu da gölgelendirerek burnunuzun daha ince görünmesini sağlayın.

Burnunuzu Daha Kısa Ve Kalkık Göstermek İçin

Burnunuzun uzunluğundan şikâyet ediyorsanız, daha kısa gösterilmesi de mümkün. Burnunuzun ucuna aydınlatıcı yardımı ile istediğiniz yükseklikte bir yuvarlak oluşturun. Burun deliklerinin arka kısmına bronzlaştırıcınızı kullanarak gölgelendirmeler yapın. Aynı şeyi burnunuzun üst uç bölümüne de uygulayın. Böylelikle burunu daha yukarı çekmiş olursunuz.

Burnunuzu Daha Uzun Göstermek İçin

Burnunuza daha uzun bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, bronzlaştırıcıyı kaşlarınızın başlangıç noktasından başlayarak burun ucunuza kadar uzatın. En koyu bölgenin kaş altınızın olmasına özen gösterin ki; burnunuz olduğundan daha uzun görünsün. Dar görünüm elde etmek için uyguladığımız gibi burnumuzun ortasına aydınlatıcı uygulayın.

Geniş Bir Burun Yapısına Sahipseniz

Eğer burnunuz istediğinizden daha geniş ise, burun kanatlarına ve yanak ile birleşme bölgesine bronzlaştırıcı uygulayın.

Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

Öne çıkarmak veya büyük göstermek istediğiniz yere aydınlatıcı, saklamak ve daha küçük göstermek istediğiniz yere ise bronzlaştırıcı uygulayın. Böylece burundaki asimetri, yamukluk gibi istenmeyen durumlarda kafanız karışmadan kontürleme yapabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git