Burun Akıntısı Nasıl Geçer

Burun Akıntısı Nasıl Geçer
6 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 6.399 kez okundu.

burunakintisi

Üst solunum yolu hastalıkları sonucu burun mukozasının akması durumuna burun akıntısı denilmektedir. Her yaştan insanda görülmesi mümkün olan burun akıntısı özellikle hastalık (grip) gibi dönemlerde daha fazla su şeklinde olmaktadır. Burun kısmına acı veya herhangi bir maddeninde kaçması burun akıntısına neden olabilmektedir.  Burun akıntısı durumu birçok kişinin nefret ettiği anlardandır, dostlarınızla gideceğiniz biryerde burnunuzun devamlı olarak akması sizi rahatsız edeceğinden çözüm yolları aramaya bakarsınız.

Burun akıntısını nasıl en alt seviyeye indirebilirsiniz ?

Özellikle nefesinizi üst solunum yolları aracılığı ile almanız, ve sigara ve tozlu ortamlardan uzak durmanız önerilir. Süniziti olan hastaların aşırı soğuklarda baş ağrısı ve burun akıntısı en çok gözlemlenen sorunları arasındadır, kafa kısmını sıcak tutarak bu sorunu tamamen yok edebilirsiniz.

Mevsimsel olarak değişiklik hastalığa neden olabildiğinden grip hastalığı kaçınılmazdır. Baş ağrısı ve burun akıntısının en sık görüldüğü hastalık türüdür.

Burun akıntısı nasıl geçer

Burun akıntısı nasıl geçer; Burun Akıntısı için şifalı bitkisel tedaviler ve bitkisel ilaçlar , bu hastalığa  yararı dokunan bitkisel çözümlere sırası ile ulaşabilirsiniz.

Ada çayı : Suyu burun deliğine çekilir. Dikkat! Çok miktarda alınırsa zehirleyebilir.

Çörek otu : Macunu yenir. 5 gram su ile yutulur. 5 gram yağı içilir. Yağı damlatılır.

Eşek hıyarı (acı düyek) : Suyu buruna damlatılır.

Kara boya : Yumurta kabuğu ile kavrularak kullanılırsa burun kanamasını durdurur.

Soğan : Lapası sarılır.

Venüs saçı (baldırıkara) : Çayı ve suyu içilir.

Yılan yastığı : Tohumu dövülüp fitil yapılarak burna konduğunda akıntıyı keser.

Günlük burun akıntısını geçiren TYLOLHOT uyku ve halsizlik gibi durumlara neden olduğundan pek fazla tercih edilmemektedir. Devamlı yıkanmak veya soğuğa mağruz kalmak nezle ve grip hastalığının habercisi olabilir. Burun akıntısı hakkında farklı tecrübeleriniz varsa bu kısımdan yayınlarak birbirimize faydalı olabiliriz. Reklamlar da gördüğümüz burun bantlarının etkisi de varmış kullanmadım hiç ama tavsiye eden arkadaşlarım var. Eczanelerde satılan burun spreyi de burun akıntısını kısmı olarak kestiğinden kullanımı fazlalaşmıştır.

Burnu devamlı akan bir kişide baş ağrısı kaçınılmazdır, su şeklinde gelen akıntılar sinüzit hastalığının göstergesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git