Burun akıntısı nasıl durur

Burun akıntısı nasıl durur
6 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 17.959 kez okundu.

burun-akintisi

Havaların düzensiz bir şekilde sıcak ve soğuk olmasınan dolayı hasta olma riski oldukça yüksektir. Hızlı bir şekilde yayılan grip hastalığının en önemli etkileri arasında burun akıntıları gösterilmesine rağmen, baş ağrısı ve halsizlik gibi durumlarda ortaya çıkar. Günlük hayatta yapmanız gereken rutin işlemleri sizden istenilen verim ile yapamazsınız ve burnunuz hiç olmadık yerlerde akarak sizi rahatsız eder. Zaten burun akıntısı hasta olduğunuzun habercisi olarak gösterilebilir. Toplum içinde herkezin sizden biraz uzak durduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni kimse hastalığı kapmak istemez. Sizde burun akıntısını durdurmak veya azaltmak için çeşitli yollar ararsınız.

Burun akıntısı nasıl durur

1. Reçetesiz antihistaminler ile alerji nedeniyle oluşan burun akıntısına karşı çözüm bulabilirsiniz. Ancak tavsiyemiz uyku getirmeyen antihistamin kullanmanızdır.

2. Virüs ya da soğuk algınlığı nedeniyle akıyorsa bu hastalığı yenmeniz için gerekecek olan soğuk algınlığı ilacı kullanabilirsiniz. Theraflu ya da doktorunuzun önerdiği ilacı reçetesine uygun bir şekilde kullanınız.

3. Burun spreyi kullanarak da burun akıntısından kurtulabilirsiniz. Ancak 2 ya da 3 gün kullandıktan sonra spreyi bırakmalısınız. Çünkü devamında daha kötü burun akıntısına sebep olabilir.

4. Yattığınız zaman odanızda bir nemlendirici bulunsun. Bu sayede nemli hava mukusu inceltir. Çünkü kuru hava burun akıntısını kötüleştirir.

5. 1 fincan ılık suyun içine bir çay kaşığı tuzu atıp iyice karıştırın. Sonrasında bir damlalık ile bu karışımdan biraz alın ve başınızı geriye doğru yaslayıp burnunuza damlatın. Burnunuzu tam olarak temizlemek için bunu birkaç kez tekrarlayın.

Aşırı derece baş ağrısı ve burun akıntısı olanlara Su ile karıştırılıp içilen TYLOLHOT ilacını önerebilirim. Biraz uyku yapsada burun kesme konusunda oldukça başarılı. Bugün normal gripin,limon suyu ve soda karışımım sonrası 2,5 saat baş ağrısı ve burun akıntısı ortadan kalktı.Ama en etkili yöntem TYLOLHOT tabi yan etkililerine dikkat etmeniz gerekir.

Ayrıca ben Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) kullanıyorum, sadece tıkanıklığı açarken burun akıntısını durdurma gibi bir özelliği bulunmuyor.

Hastalık dışı sinüzit hastalarınında başlarını sıcak tutmaları burun akıntısını ortadan kaldıracaktır. Sayfamız sadece bilgilendirme amaçlıdır. İlaçlar ve yöntemler konusunda kişi tüm sorumlulukları kendisi almış sayılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git