Bu Diyetisyen de Beni Zayıflatamadı Neden ?

Bu Diyetisyen de Beni Zayıflatamadı Neden ?
22 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.351 kez okundu.

385_zayifliyoruzz

Bir insanın uyku düzeni ile yeme düzeni arasında, işindeki özeni ile eşine verdiği değer ve ayırdığı zaman arasında derinden bir bağ vardır aslında. Bir insan işinde disiplinli ve kurallı ise, öz denetimini gerçekleştirebiliyor kendine kurak koyabiliyor ise hayatının diğer alanlarında da bu kuralları koymakta ve uymakta zorlanmayacaktır.

Pek çok insan tanıyorum diyetisyenden diyetisyene koşuyor. O olmadı bu, bu olmadı şu. Ama işin özü yani kilo vermenin mantığı hep aynı. Diyetisyeniniz asla ve asla size sihirli birkaç cümle söyleyip ya da zayıflatan yiyecekleri söyleyip zayıflamayacaksınız. Hemen hemen tüm diyetisyenler 6 öğünlü beslenme mantığına uygun bir diyet listesi sunacak size. Çünkü aldıkları eğitim ve tüm araştırmalar bu şekilde beslenmenin kilo vermeye destekçi olduğunu gösteriyor. Ama biz ne yapıyoruz diyetisyenden bir mucize bekliyoruz. Öyle bir şey söylesin ki tüm diyet süreci boyunca motivasyonu hiç düşmesin. Canı yememesi gereken yiyecekleri çekmesin ve nefsine hakim olabilsin. Ama şunu hep unutuyoruz mucizeyi gerçekleştirebilecek tek kişi biziz. Bizden başka mucize yok bu hayatta. Gerçekten kilo vermeyi engelleyecek bir hastalığımız olmadıktan sonra ki bu şekilde kilo veremeyenlerin oranı sanılanın aksine oldukça az kilo veremememiz için hiçbir sebep yok kesinlikle.

Diyete ilk başlarkenki moral ve motivasyonumuz elbette sürekli devam etmeyecek. Ara sıra elbette enerjimizin düştüğü, hatta denilen her şeyi yaptığımız halde kilo veremediğimiz zamanlar da olacak. Ama bunların hiçbir istemediğimiz onlarca kilonun vücudumuzda asılıp kalması için yeterli bahaneler değil kesinlikle.

Diyetisyenlerden mucizeler beklemek ve tüm sorumluluğu onlara yüklemek yerine hayatımızın sorumluluğunu elimize almalı ve ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bu hayatta sadece tek hakkımız var asla unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git