Az veya Fazla Uyumak Kilo Aldırır mı ?

Az veya Fazla Uyumak Kilo Aldırır mı ?
29 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 4.552 kez okundu.

Aşırı kilolar ile başı dertte olanların en çok merak ettiği konu az veya fazla uyumanın kilo konusunda ne gibi etkilerinin bulunduğunu sizler için araştırdık. Günlük hayatta en az 8 saat uykunun ideal olmasına rağmen, uyku düzensizlikleri sonrası kilo verme ve almanın nedenleri hakkında sizlere bilgi paylaşımı yapmaya karar verdik. Az veya Fazla uyumak kilo aldırırmı en merak edilen konu.

yetersiz-uyku-kilo

Uzmanların yaptığı araştırmalar neticesinde çok uykunun kilo almayı engellediği, fakat az sürede uykunun kilo almaya yardımcı olduğu kanıtlanan diğer bir noktadır. Günlük 5 saat uyku uyuyan bir kişi ile 8 saat uyku uyuyan kişi arasında obeziteye en yatkın olan 5 saat uyku uyuyan kişidir.

Yabancı ülkede yapılan Araştırmaya göre, geceleri 5 saat veya daha az uyuyan kadınlar, 10 yıl sonunda ortalama 2,5 kilo alırken, 7 saat uyuyanlar 0,7 kilo aldılar.

Az veya Çok uyumak Kilo aldırır mı ?

Diyet Uzmanı Taylan Kümeli açıklıyor.

Az veya Fazla Uyumak Kilo Aldırır mı ? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. Eser DEMİR dedi ki:

    Merhaba, az uyumanın kalbi yorduğu ve bu sebeple kan kalp ile meşkulken hazım için gereken zamanı ayıramadığımdan tam hazım olmayan yiyeceklerden daha fazla yağ emilimine zaman kaldığından kilo yaptığına dair bir makale okumuştum. Paylaşmak istedim.

    1. admin dedi ki:

      Bu konuya bende katılıyorum Eser Bey


Sayfa başına git