Ayakkabı Vurmalarını Önlemek için Neler yapılabilir

Ayakkabı Vurmalarını Önlemek için Neler yapılabilir
4 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 18.182 kez okundu.

ayakkabi-vurma

Yeni aldığınız ayakkabılar ayağınıza tam oturmasına rağmen, esneme süresince ayaklarınızı sıkıştırması ve topuk kısmına vurarak yaralar oluşturmasından şikayetçi iseniz yapılması gerekenler önlemleri detaylı bir şekilde inceleyelim. Örnek olarak normal şartlarda ayağının 40 numaradan biraz fazla büyük olduğunu düşünenler 41 numarasını aldıklarında bol olacağından 40 numara tercih ederek, ilerleyen günlerde esnemesini istemektedir, fakat bu hızlı bir şekilde olmayacağı gibi bu sürede ayakkabı ayağınızda yaralar oluşturur bunun için öncelikle tavsiyeler ve yapılması gerekenlerden madde halide bahsedebiliriz. Yukarıda resimde bulunan özel bantı eczanelerden talep edebilirsiniz.

Ayak Vurmalarını Önlemek için Neler yapılabilir ?

  • Ayakkabıcılarda bulunan kalıplarda beklemesi esneme hızını arttıracaktır.
  • Normal yara bandından biraz daha kalın ve yumuşak olan yara bandlarını vuran kısıma yapıştırarak engelleyebilirsiniz.
  • Tabanın alt kısmına karton veya benzeri bir malzemeyi katlayıp koyarsanız, ayak vurmalarını engelleyebilirsiniz.

Bazı arkadaşlarımız vazelin sürülmesini tavsiye etmiş ama kesin sonuç bakımından oldukça faydasız bir bilgi olarak düşünüyorum. Ayakkabı kalıplarında bekletilen ayakkabılar daha faydalı.

Ayakkabınızı giyemeyecek kadar kötü bir durumda iseniz buzdolabının içine atarak yarım saat gibi bir süre bekleyin ve daha sonra ayakkabınızı giymeye devam edin esneme durumu hızlanacaktır.

BAYANLARIN SIKLIKLA ŞİKAYET ETTİKLERİ KONULAR ARASINDA AYAK VURMALARINI ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR ?

  • Bayanların en kıyafetin altına yakışan ayakkabı modelleri arasında geniş bir yer almış olan topuklu babet lerin esneme hızının daha fazla olduğu ve yapılacaklara uyulduğu taktirde 1 gün içerisinde esnemenin olacağı tecrübeler sonunda kanıtlanmıştır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git