Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın rüşvet belgeleri

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın rüşvet belgeleri
19 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.663 kez okundu.

Devleti sarsan yolsuzluk olayların arkası kesilmezken, yeni belgelerin ortaya çıkmasıda konunun ne kadar derin olduğunu gösteriyor. AB Bakanı Egemen Bağış’ın rüşvet alırken görüntüleri ve telefon kayıtları ortaya çıktı.

Bağış’ın, operasyonda gözaltına alınan İranlı Azeri işadamı ve müzisyen Ebru Gündeş‘in eşi Rıza Sarraf’tan (Reza Zarrab) çıkar sağlama iddiasıyla suçlandığı öne sürülüyor. Soruşturma dosyasındaki fiziki ve teknik takip bulguları arasında Bağış’ın oturduğu sitedeki evi ile AB Bakanlığı’nın İstanbul ofisine yapılan ziyaret görüntüleri ile bazı konuşma kayıtları yer alıyor.

AB İSTANBUL OFİSİNE AYAKKABI KUTUSU

Dosyada öne sürülen iddialar arasında, Sarraf’ın 1,5 milyon dolarlık rüşveti nisan, ağustos ve ekim aylarında eşit taksitlerle verdiği de bulunuyor. Rakamın daha da büyüdüğü öne sürülen dosyada paraların ayakkabı kutusu içinde teslim edildiği iddia ediliyor.

Soruşturma dosyasındaki bulgulara göre, 19 Nisan 2013 günü Ortaköy’e tekneyle yanaşan Rıza Sarraf’ın şoförü iskelede motosikletli bir kurye ile bir araya geldi. Sarraf’ın şoförü, kuryenin çantasında içinde ABD Doları bulunan kutuyu aldı ve Sarraf’ın da bulunduğu iddia edilen araca yöneldi.

Egemen Bağış’ın rüşvet belgeleri

iste-egemen-bagis-in-rusvet-belgeleri1

iste-egemen-bagis-in-rusvet-belgeleri2 iste-egemen-bagis-in-rusvet-belgeleri3

Egemen Bağış rüşvet görüntüleri,Egemen bağış rüşvet aldımı ? Avrupa birliği bakanı Egemen Bağış’ın rüşvet alırken çekilmiş görüntüleri.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git