Aşure gününde okunacak dualar

Aşure gününde okunacak dualar
7 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 3.926 kez okundu.

Muharrem Aylar’dan olan Aşure ayında okunacak dualar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, doğru ve güvenilir olarak güncel bilgi paylaşımı yapan sitemizi takip etmenizde fayda var. 13 Kasım 2013 Çarşamba gününe gelen aşure ayının gecesinde okunacak duaları merak ediyorsanız, açıklamalarımızı dikkatli okuyunuz.

asure-gunu-okunacak-dua

Şeyh Ebu’l-Beka el ömeri’nin İbn-i ferhun’un”el-mesailül-melfuza”isimli eserinde nakline göre: Aşure günü bu duayı yedi kere okuyan o sene ölmez, eceli gelen ise okumaya muvaffak edilmez.

Aşure gününde okunacak dua

”Sübhanallahi milelmizani ve müntehalılmi vemeblegarrida vezinetelarşi lamelcae velamenca minallahi illa ileyhi. sübhanallahi adedeşşefi velvatri ve adede kelimatillahittammeti küllihe.eselükessalamete birahmetike ya erhamerrahimin. vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazıym, ve huve Hasbi veniğmel Vekil. Niğmel Mevla veniğmen nasir.vessallallahu vesseleme ala Hayri halkıhi muhammedin ve ala alihi vesahbihi ecmain.”

Anlamı;

Allah bize yeter
One güzel vekil
One güzel Bir Randır
Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla Yarattığın teraziler dolusunca
Verdiğin ilmin son noktasınca,
Rızan kadarınca gökteki güzellikler miktarınca
seni anarım
Bütün kurtuluşlar ve çıkışlar ancak sendedir.
Kainatta yarattığın bütün tekler ve çiftler sayısınca senin eksiksiz isimlerin adedince,
senin bütün noksanlıklardan uzak olduğunu ilan ederiz.
Bütün isimlerin hatırına senden selamet dileriz.
ey merhametlerin en merhametlisi Kuvvet ve güç ancak sanadır.

O bana yeter.
O ne güzel mevladır onun En seçkin kulu Muhammed’e sonsuz salat selam olsun.

————————————————————-

“Allahumme mâ amiltü min amelin fî hâzihis-seneti mimmâ neheytenî anhü ve lem terdahû ve lem tenhehû, ve hamilte annî ve afevte ba’de kudratike alâ ukûbetî ve deavtenî ilet-tevbeti ba’de cür’etî alâ ma’sıyyetike, Allahümme innî estağfiruke minhü fağfirhü lî, ve mâ amiltü fîhâ mimmâ terdâhü ve ve’adtenî aleyhis-sevâbe, fetekabbelhü minnî velâ takta’ racâî minke yâ kerîmü.”

Anlamı;

“Allah’ım bu sene içerisinde işlediğim ve beni sakındırdığın şeylerden sakınmadığım, razı olmadığın ve hoşlanmadığın şeyler işledimse beni affeyle. Bana yüklediğin vazifelerden dolayı beni affettin ve beni tevbeye çağırdın, çeşitli günahlar yaptıktan sonra tevbemi kabul buyurdun. Allah’ım Sana istiğfar ederim, Senden bağışlamanı isterim. Beni bağışla, razı olduğun amellerden işledimse bana vaad ettiğin sevabı benden kabul et. Umudumu Senden kesme Kerîm olan Allahım.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git