2:28 pm - Cuma Nisan 8, 9904

Askerlikten Kaçma Cezası

Perşembe, 31 Ekim 2013, 14:36 | Haber | 10 Yorum | Read 3712 Times
by admin

asker-kacma-cezalari

2013 yılında yürürlüğe giren ve Askerlik Süresinin 15 Aydan 12 aya çekilmesi ile beraber, asker açığının ortaya çıkmasını engellemek için yoklama ve uzun süredir askerden kaçan kişilerin teslim olması için para cezası verilmesi son zamanlarının gündeminde büyük yankı uyandırdı.

Sayın Başbakan’ın 60 bin kadar asker kaçağının bulunması ve yakalanmaları için milli savunma bakanlığına uyarıda bulunması ile beraber MSB’nin sitesinde yapılan açıklamaya göre “YOKLAMA KAÇAĞI VE BAKAYALARIN YURT GENELİNDE ARANMASI” konulu bölümde cezaların miktarları ayrıntılı olarak verildi.

Asker açığını biran önce engellemek isteyen devlet, Emniyet genel müdürlüklerinide harekete geçirerek kaçakların bir an önce yakalanması gerektiğini vurguladı.

Düzenlenme öncesinde Yoklama kaçağı olup, belirli bir süre sonra askerlik hizmetini yapanlar için sadece savunma ve dilekçe alınırken, yeni düzenleme ile yüksek cezalar askerden kaçmayı birkez daha düşündürecek gibi.
Kendi isteği ile teslim olan kaçaklara ceza indirimi yapılırken, yakalanan kişilere daha fazla ceza miktarı tebliğ edilecektir.

Askerlikten kaçma cezaları ne kadar ?

askerden-kacma-cezasi

Hangi durumda bulunan asker kaçakları para ödeyecek, tüm asker kaçaklarımı para ödeyecek merak edilen tüm sorularınızın cevabını sayfamızdan bulabilirsiniz.

1 yıla kadar bakaya kalan ve işlemlerini kendiliğinden tamamlatan yükümlülere 593 lira, yakalanarak getirilen yükümlülere ise 2 bin 376 lira idari para cezası

10 responses to "Askerlikten Kaçma Cezası"

 1. fatih diyor ki:

  30 yaşındayım ve halen üniversite son sınfı ögrencisiyşm.2 gün önce gbt te tebligat aldım.15 gün içerisinde başvurmam söylendi.başvurursam ne olacak ya da tecil hakkım varmı yardımcı olurmusunuz kafam cok karıstı

 2. eda diyor ki:

  merhaba. erkek arkadaşım tatbikat yerinde askerden kaçmaya calısırken yakalandı. mahkemeye cıkacakmış cezası ne olur acaba? teşekkürler.

 3. Büşra diyor ki:

  Merhaba sevgilim askerden izne geldi ve gitmem dedi bi kaç aydır gitmiyor 5 milyar para cezası yatırdı gidince cezası ne olur ? Ne kadar süre yatar askeri ceza evinde ?

  • admin diyor ki:

   Uzun bir süre yatacağından şüpheniz olmasın,kaçtığı günlere göre askerliği uzayacaktır.

 4. gulcan diyor ki:

  benımde kardesım askerden kactı 5 aylıkken askerken cezası ne olur bı ay sonra gıderse kendı

  • admin diyor ki:

   Kaçma süresine göre görevi kötüye kullanmadan ve uzun süreli kaçarsa mahkeme yolu ile askeri cezaevine düşme ihtimali yüksektir.Kısa sürede teslim olursa sadece disko cezası yer. ve askerliği kaçtığı gün kadar uzar.

 5. mehmet diyor ki:

  acemi birligini bitirdim usta birligine gittim 2.gün kaçtım 15 gün oldu kaçalı şimdi gidip teslim olsam ben kendim ne ceza alırım nasıl bi ceza alırım

  • admin diyor ki:

   Merhaba, kaçma konusu gerçekten sıkıntı 15 – 30 gün arasında askerliğinin uzayacağından emin olabilirsin.

Düşüncelerinize Önem Veriyoruz...

Laboratuvar malzemeleri termal otel mikroskopevi
DMCA.com Kaçak Dizisinin son bölümünü kaçırmayın.