Antalya Konyaaltı Plajında Ücretsiz bir Dönem

Antalya Konyaaltı Plajında Ücretsiz bir Dönem
16 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.240 kez okundu.

1-antalya-konyaalti-da-5-yildizli-ucretsiz-halk-plaji-konyaalti-sahili

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel açılış törenindeki konuşmasında, Dünyanın en büyük plajları arasında yer alan konyaaltı plajında daha önce şezlong,şemsiye ve tuvalet hizmetlerinin ücretli olmasından dolayı, sınıf ayrımının yaşanması ve bu alanları parselleyen kişilerin 5 tl ücretle şezlong satarak havadan para kazandıklarını hepimiz biliyoruz. Yaz aylarının en sık tercih edilen şehirlerinden biri olan Antalya denizi ve farklı mekanları ile dikkatleri üzerine çekiyor.Eylül ayınında gittiğim tatilde konyaaltı plajında şezlonga, şemsiyeye ve tuvaletlere hiçbir ücret ödemeden faydalanmak oldukça güzel. Güneşlenirken internet keyfiniz sürmek isteyenler için düşünülen ücretsiz internet seçeneğide oldukça başarılı olmuş. Önceki yıllara göre konya altı plajında temizlik ve can kurtaranlar konusunda oldukça fazla çalışma yapıldığıda dikkatlerden kaçmıyor. Turistlerin en sevdiği alanlar arasında gösterilen konya altı plajının iyi ve kötü yanları hakkında da gözlemlerimi sizlere aktaracağım.

engelli

Engellilere Muhteşem Hizmet

Denizden engelli vatandaşlarında yararlanması için oldukça fazla düzenleme yapan Antalya belediye başkanı Menderes Türel her büfenin yanında engelliler için bir rampa yaptıklarını, bu rampalardan rahat bir şekilde inerek sahile ulaşmalarının mümkün olduğunu belirten Türel, engellilere özel park alanı ve rahat bir şekilde sahile inebilecekleri engelli arabaları ile taktirleri üzerine topladıkları ve birden fazla engellinin hayır dualarını aldıklarını söyledi.

Yapılan Değişiklikler ve Sorunlar

Yeni dönemde 7 bin şezlong, 3 bin 500 şemsiye, 30 tuvalet ve soyunma kabiniyle daha güzel bir hale gelen konya altı plajında, bazı duyarsız vatandaşlar şemsiyeleri kendi malları gibi gelip, giderken götürmeleride ayıplanacak bir durum. Zaten kumsala gittiğinizde tertemiz olan antalya büyükşehir şemsiyelerinin izinsizce plajdan alınarak götürüldüğünü anlayabilirsiniz.

Aslında ortam oldukça güzel fakat, kırık şezlongların olması insanların yer aramasına neden oluyor. Geçen hafta sonu gelen 5 kişilik doğulu kürtçe konuşan grubun Türkçe küfürleri ile insanları rahatsız etmeleri ve denizde öküz gibi davranışlarda bulunması, çoğu kişinin o alanlardan rahatsız olmasına ve uzaklaşmasına neden oldu. Öncelikle Antalya belediyesi böyle öküz davranışlar sergileyen turist ve normal vatandaşları rahatsız eden insanlara çözüm bulması gerekiyor. Temizlik konusunda elinden geleni yapan belediye çalışanlarını tebrik ediyorum.

Ailenizle giderken öncelikle rahatsız olmayacağınız ve çantanızın yakın olacağı bir yeri bulmanız kolay olacaktır. Tercihen hafta içi daha sakin olan plaj hafta sonu yoğundur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git