Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü

Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü
9 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 80.547 kez okundu.

Adı : Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü
Adres : Çankırı Cad. No:15 Ulus / Ankara
Posta Kodu : 06030
Santral : 312 324 20 75 – 312 324 40 95
Faks : 312 311 77 81
Direkt Telefon Hattı : 312 311 72 98 – 312 312 57 20

Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü Konusuna 306 Yorum Yapıldı
 1. Mustafa ÖZÇELİK dedi ki:

  Yurtdışı görevimden dönerken 2 adet cep telefonu aldım. Türkiye’de halk bankasına vergisini yatırdım ve telefonların kayıtlarının uygun olmagı tespit edildi. Yatırmış olduğum vergi harçlarını Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğünden alabileceğimi söğlediler bu konu hakkında bilgi verilmesini arz ederim.

  1. admin dedi ki:

   Ödeme yaptığınız dekont ve telefonların uygun olmadığını belgeleyen evraklarla beraber giderek işleminizi yapabilirsiniz.Hesabınıza veya elden ödeme şeklinde yapıldığını biliyorum.

   1. Mustafa Özçelik dedi ki:

    Adrese posta ile belgeleri göndersem ödeme yapılıyor mu

   2. Ayfer dedi ki:

    Merhaba Admin.. benimde aynı sorunum bugün yurt dışından gelen telefonum için ziraat bankasına pasaportla bilgilerini verip 131 lira harcı ödedim. Ancak e devletten kayıt işlemi yapmak istediğim de pasaportun ülkeye girisi 60 günden fazla 65 gün olduğu için işlemi gerçekleştirmedim. İstanbul’da ikamet ediyorum. Makbuz elimde telefon yoluyla halledebilirmiyim acaba.. Birde yukardaki numaralar güncel? Bilgi verirseniz çok sevinirim . İyi günler

    1. admin dedi ki:

     Telefon yoluyla herhangi bir işlem yapamazsın ? Bunun işin şahsen başvuru yapman gereklidir.

 2. bilal atlı dedi ki:

  Merhaba Birşey danışmak istiyorum. Abime Verasiyet harclar vergi dairesinden bir borç gelmiş, ama abim vanda şark görevinde olduğundan gelmesi çok zor, onun yerine ben gidersem taksitlendirme yapabilirmiyim ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba bilal böyle bir durum söz konusu değildir. Abin ancak sana vekalet verdiğinde böyle bir hakka sahip olabilirsin. Harçlar vergi dairesi ile görüşerek ödeme yöntemlerini öğrenebilirler.

 3. GÖKÇE dedi ki:

  KYK Katkı kredisi ödemesi için gittiğimde gecikmeden dolayı Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğüne ödemem gerektiğini söylediler…. herhangi bir vergi dairesine ödeme yapılmıyor mu? şimdi ben nereye ödeyeceğim borcu? ödemelerde bir söylentiye göre kalan vakti gelmemiş taksitleride peşin alıyolarmış nasıl doğrumudur???

  1. admin dedi ki:

   Merhaba gökçe bildiğim kadarı ile herhangi bir vergi dairesine ödeme yapamazsın, diğer sorularınada doğru bilgi alabileceğiniz kısım link olarak verilmiştir.
   http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/sorulansorular.php

 4. zekeriya peker dedi ki:

  merhaba… yurt dışından gelen cihazımı açtırmak için 115 tl İŞ BANKASI’na yatırdım ama pasaport sahibi isviçre vatandaşı oldugun dan telf açma işlemi yapılamadı yatırdıgım parayı nasıl geri alabilirim. Eğer ki ankarada işlem yapılıyorsa ben adanadan nasıl bir yol izlemeliyim….

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Zekeriya öncelikle bankaya yatırdığın para otomatik olarak vergi dairesi hesabına düşer sen telefon yolu ile vergi dairesini arayarak bilgilendirme sonrası senden dekontu talep edebilirler,en son kişinin başvurusu ile yapılıyordu işlemler, ne gibi değişikler oldu arama sonrası öğrenebilirsiniz.

 5. Gülşah Kargın Aslım dedi ki:

  Burs geri ödememi Ulus vergi dairesine yapıyordum şimdi kalan bütün borcumu tek seferde yatırıp kapatmak istiyorum ancak toplam borcumu bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?

  1. admin dedi ki:

   Ulus vergi dairesinize kimliğiniz ile başvuru yaparsanız öğrenebilirsiniz.

 6. Rıdvan AYIK dedi ki:

  meraba ben Mustafa ÖZÇELİK’in yaşadığı sıkıntının aynısını yaşadım tek fark ben ankarada oturmuyorum ödediğim parayı nerden ve nasıl alırım.

  1. admin dedi ki:

   Ödediğiniz parayı hangi banka ve hesaba yaptığınız sölerseniz yardımcı olurum.

   1. Rıdvan AYIK dedi ki:

    Parayi veraset ve harclar v.d ankaraya yatirdim ve oraya dilekce gonderdim geri donus ne zaman yapiir.

 7. kerem gönül dedi ki:

  Merhaba, babam ağustos ayında yurtdışından bir telefon getirmişti. ziraat bankasın internet şubesi üzerinden parayı yatırdım ancak açtırmaya gittiğim abone merkezi ıslak imzalı belge istedi. internet üzerinden yatırdığımı gösteren çıktıya rağmen kabul etmedi. bunun üzerine bankadan tekrar yatırdım. Ancak önceki hala parayı alamadım. Nasıl bir yol izlemeliyim.

  Şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Daha önceden internet üzerinden yatırdığınız parayı gösteren bir belgeyi bankaya onaylatarak götürseydiniz, 2.ücreti ödemek zorunda kalmazdınız. Vergi dairelerinden para almak oldukça zor. Bankadan belgeyi alın ve şahsen başvuru yapın.

 8. burcu mihrican kalkan dedi ki:

  Merhaba ben bişey öğrenmek istiyorum kızıma vergi dairesinden bir kağıt geldi fakat ne olduğunu anlamadık yardımcı olursanız çok sevinirim ismi

  1. admin dedi ki:

   İnternet üzerinden bilgi verme durumu yok ancak vergi dairesinden öğrenebilirsiniz.

 9. Umit Kalender dedi ki:

  Merhaba,
  2 yillik universite ogrenimi suresince kyk kredisi kullanmistim.Okul sonrasi ise basladim lakin odeme yapmadim.Su an askerim ve kredi borcum vergi dairesine yonlendirilmis.Odemeyi askerden sonrasina erteleyebiliyor muyuz acaba? Yada ne yapmam gerekir ?

  1. admin dedi ki:

   Erteleme durumu söz konusu olmuyor. Kredi çekip ödemen mantıklı olur aksi taktirde faiz işler

 10. ZELİŞ dedi ki:

  merhaba. üniversitecen 2011de mezun oldum .2013de öğrenim kredisi ödemem başladı. birkaç ay ödeme yaptım fakat daha sonra maddi sorunlar nedeniyle ödeyemedim.yaklaşık 13-14 aydır ödeme yapmadım. bugün borcuma bakmak için kyk nın sitesine girdiğimde borcumun vergi dairesine yönlendirildiği yazıyor. Vadesi gelmiş vergi aslı borcu 2438tl olarak gözüyor. ilgili vergi dairesine gittiğimde bu parayı benden peşin mi alırlar? yoksa herhangi ödeme yapmadan toplamda 9078tl olan öğrenim kredisi borcumu yeniden yapılandırmaları mümkünmüdür? cevabınız için şimdiden tşkler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, zeliş vergi dairesine ilk kez aktarılan borcun büyük ihtimalle yapılandırılacaktır. Tabi yapılandırdıktan sonra birdaha ödememezlik yaparsan bu hakkın ortadan kalkacaktır.Tamamını senden tahsil etmeleri mümkün olmadığından geç kalmadan bence vergi dairesine başvurmanda fayda var.

 11. ibrahim dedi ki:

  Merhaba,

  Ogrenim ve katki kredisi borcumu kyk da sorguladigim zaman veraset ve harclar vergi dairesine sorun diyor. Buradan tc kimlik numaramizla borcumuzu ogrenebilirmiyiz?

  1. admin dedi ki:

   Kimlik bilgilerinizle giderek öğrenebilirsiniz.

 12. ekrem dedi ki:

  merhaba admin.
  babamı 3 hafta önce kaybettik cenaze işlemleri için yapılması gerekenleri sorusturdum bana veraset harçlar vergi dairesinden ilişiğini kesmem gerektigini söylediler.ancak bu kurumun amacı nedir.neden böyle birşey yapmam gerekiyor bilmiyorum.aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Vefat eden kişinin Vergi borçları, mal varlığı ve mirascılarını eşit gösteren bir belge düzenlemek için

 13. sebahattin dedi ki:

  merhaba
  Yurt dışı telefon aldım kayıt için pasaport ayarladım pasaport sahibi üzerinden e devletten kayıt esnasında vergi daire internet şubesine ödeme yaparken kendi adıma yapmışım ödemem de 2.şahıs kredi kartından gerçekleşti.Şuan dilekçe yazdım Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesine durumum biraz karışık geri ödeme kesin alırmıyım.

  1. admin dedi ki:

   Pasaport başkasının, bilgiler başkasının, kart başkasının oldukça karışık bir durum. Senin olmayan bir kart için iade işlemi yapmazlar ayrıca pasaport kaydı kimin üstüneyse ve ödeme sorumlusu kimse onlarında başvuruda bulunması gerekir. Şuan sen sadece isimden ibaretsin.

 14. halil dedi ki:

  Merhaba
  benim telefonumu kaydetmek için kuzenimin pasaportunu kullanıcaktım parayı kendi adıma yatırdım konu hakkında bilgimiz olmadığı için onun adına yatırmam gerekiyormuş bununla ilgili nasıl ödemeyi geri alabilirim . dilekçe yazılması gerektiğini söylediler, dilekçenin örneği varsa sizden rica etsem bana gönderirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Mail adresinize detayları ve dilekçe örneğini gönderdim.

   1. SELDA dedi ki:

    aynı durum benim de başıma geldi.rica etsem bana da yardımcı olur musunuz nasıl bir yol izlemem gerektiğiyle ilgili..

    1. admin dedi ki:

     Dilekçe örneği tarafınıza gönderilmiştir.

     1. AHMET FEVZİ dedi ki:

      AYNI DURUM BENİM BAŞIMA DA GELDİ.DİLEKÇE ÖRNEĞİ ALABİLİRMİYİM

     2. admin dedi ki:

      Tarafınıza gönderilmiştir.

     3. berna dedi ki:

      tc kimlik numarasıyla isim tutmuyor ismi yanlış girdik düzeltilmesi için ne yapabilirim. parayıda arkadaşımın hesabından ödedik. para iadesi değil istediğim ismin düzeltilmesi yardımcı olursanız çok sevinirim

     4. admin dedi ki:

      Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

 15. faruk dedi ki:

  Merhaba,
  yurt dışında telefon getirdim, e devlet üzerinden imei kaydını yaparken kendi TC mi yazdım ancak isim soy isim kısmına kredi kartı sahibinin ismini yazdım. Pasaport kendi adıma kayıtlı olup, bu işlemi sabat saat 09:00 sıralarında yaptım. Ancak bu saat itibariyle halen e devletten kaydını yapamadım. “herhangi bir ödemeniz bulunmamaktadır” şeklinde uyarı vermektedir.
  1- biraz daha beklemelimiyim?
  2- yanlış olmuş ise bu parayı nasıl alabilirim?
  3- örnek dilekçe sizde mevcut ise e posmama e mail olarak gönderebilir misin?

  1. admin dedi ki:

   Mail yolu ile dilekçe örneği gönderildi.

   1. yeşim dedi ki:

    sizden ricam o dilekçe örneğinden bana da gönderebilir misiniz?yardımcı olursanız sevinirim

    1. admin dedi ki:

     Tarafınıza gönderildi.

     1. Hüseyin Manuoğlu dedi ki:

      Aynı durum bende de var rica etsem bana da mail gönderebilir mısınız ?

      Birde geri ödemeler tahminen ne kadar süre içerisinde gerçekleşir ?

     2. enver dedi ki:

      banada dilekçe örnegi yollarmısınız acaba

     3. admin dedi ki:

      Tarafınıza 2016 güncel dilekçe örneği gönderilmiştir.

     4. Yeşim dedi ki:

      Rica etsem bana da dilekçe örneği gönderebilir misiniz? Benzer bir durumdan muzdaribim 🙁

      Teşekkür ederim.

     5. admin dedi ki:

      Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

     6. özgü dedi ki:

      merhaba, yanlış cep telefonu harcı ödemesi için olan dilekçeyi, yapmam gerekenleri ve işlemin süresini benimle de paylaşırsanız çok sevinirim?

      iyi çalışmalar.

     7. admin dedi ki:

      Göndermiş olduğum dilekçeyi doldurduktan sonra şahsen veya ptt yolu ile dilekçeyi gönderiniz. İşlem süresi 15 – 30 gün arasında değişmektedir.

   2. Hilmiye Mutlu dedi ki:

    Aynı durum banim de başıma geldi.
    Harç ücretinin iadesi için dilekçe örneğini bana da Gönderebilirmisiniz.

    1. admin dedi ki:

     Merhaba dilekçe tarafınıza iletilmiştir.

   3. Gamze dedi ki:

    Merhaba;

    Aynı problemi bende yaşadım. Rica etsem bana da dilekçe örneğini gönderebilir misiniz?

    Teşekkür ederim.

    1. admin dedi ki:

     Tarafınıza mail olarak gönderildi. Telefon harcını yanlış yatıranların ücret iadesi için gerekli dilekçe formunu gönderdikten sonra 30 – 60 gün beklemeleri gerekiyor.

   4. İbrahim Sarıoğlu dedi ki:

    Rica etsem bana da dilekçe örneği gönderir misiniz? Pasaport sahibi mi yoksa banka hesabından para gönderilen kişi (ben) adına mı gönderilecek dilekçe?

    1. admin dedi ki:

     Dilekçe örneği gönderildi. Para gönderen hesap sahibinin ismine göre dilekçe doldurulmalıdır.

 16. Senem dedi ki:

  Merhaba admin
  Sigara cezası kestiler ve ben bu cezayı nereye yatiricagimi bilmiyorum internet üzerinden de işlem yapamiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba senem ceza yediğin bölgeye en yakın vergi dairesine giderek cezanı ödeyebilirsin.

 17. selma dedi ki:

  Merhaba
  benim telefonumu kaydetmek için eşimin pasaportunu kullanıcaktım parayı kendi adıma yatırdım konu hakkında bilgim olmadığı için onun adına yatırmam gerekiyormuş bununla ilgili nasıl ödemeyi geri alabilirim . dilekçe yazılması gerektiğini söylediler, dilekçenin örneği varsa sizden rica etsem bana gönderirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Öncelikle nasıl bir yol izlemen gerektiğini ve dilekçe örneğini mail yolu ile size ilettim. Bu süreç 10 – 30 gün arasında sürebilir.

   1. zeki uysal dedi ki:

    telefon kayıt için 2 farklı tc üzerinden vergi yatırıldı. bunun bir tanesi yanlış oldu bunu nasıl geri alabiliriz.

    1. admin dedi ki:

     Tarafınıza mail yoluyla dilekçe örneğini gönderdim doldurun gerekli kurumlara iletin

     1. Seda Talaakar dedi ki:

      Merhaba,

      TC kimlik farklılığı sebebiyle telefon harcı yanlış ödenmiş oldu. Rica etsem dilekçe örneğini benimle de paylaşabilir misiniz?

      Çok teşekkürler

     2. Serpil değirmenci dedi ki:

      Banada gönderebilirmisiniz aynı hatayı bende yaptım kendi TC mi verdim
      Başka sorum bunun iptalini beklememe gerek Yok dimi pasaportu olanı hemen devreye sokabilirmiyim

     3. admin dedi ki:

      Dilekçe örneği gönderili. Pasaportun ile telefon kayıt süren geçmeden doğru kayıt yapmalısın

     4. orkun dedi ki:

      Merhabalar,

      Aynı şekilde bende yanlış TC adına para yatırdım. İlgili başvuru dilekçesini bana da iletebilir misiniz ?

      Teşekkürler,

     5. admin dedi ki:

      Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

    2. cabbar aydın dedi ki:

     imei kayıt ücreti iadesi dilekçe örneği hangi siteden bulabilirim. bana da bu dilekçe örneğinden gönderebilirmisiniz. teşekkür ederim.

     1. admin dedi ki:

      Dilekçe örneğini mail olarak gönderdim. İMEİ kaydınızı 60 gün içerisinde yapmanız gerekiyor. Paranın ne zaman iade olacağı hakkında kesin bilgi yok.

 18. Serhat dedi ki:

  İyi gunler kyk borcum veraset ve harclar vergi dairesine aktarilmis ve vadesi gecmis vergi dairesi bankadaki altin hesabimdan bu parayi tahsil etmis olabilir mi? Cunku dun paranin cekildigi gozukuyor

  1. admin dedi ki:

   Çeken kişi görünmüyor mu ? Haciz işlemi mi yapılmış ? Banka hesabınızda para olmasına rağmen neden ödemediniz ?

 19. burcu dedi ki:

  Merhaba , yurtdışından gelen telefonum için vergi tutarını sehven mükerrer yatırdım. Veraset ve Harçlar vergi dairesine dilekçem ekinde makbuzlarımı 10/02/2016 tarihinde iadeli tahhhütlü olarak yoladım. ama iade tutarı halen gelmedi. Nezaman iadesi yapılır acaba?
  teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Evrak belki ulaşmamıştır. Ben burdaki durumu anlamadım. Siz Yurt dışından telefon getirip ? Pasaport kaydı içinmi ödeme yapmaya çalıştınız.

 20. Sercan GÜNEŞ dedi ki:

  Merhaba ;
  Cep Telefonu için ime numarasına ve Tc kimlik numarasına ücretimi yatırdım ancak pasaport sahibinin adına yatırmam gerektiğini öğrendim ve tekrar yatırdım şimdi ilk yatırdığım parayı nasıl tekrar tedarik edebilirim istanbul da ikamet ediyorum dilekçe ve hesap numarası ile çözebilirmiyim.?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneğini mail ortamında gönderdim. Bu süreç 30 – 60 gün arasında süreceğinden telefonun kayıt günü 60 gündür bu nedenle tekrar para ödemen gerekir. Diğer paranın ne zaman geleceği belli olmuyor.

 21. Ferhat dedi ki:

  İyi günler bana yurtdışından telefon geldi imei kaydını yapmak için arkadaşın pasaport ve e devletinden işlem yaptım ancak parayi internet üzerinden yanlışlıkla kendi tc me yatırdim. Vergi dairesine gidip durumu anlattım onlarda dilekçe yaz bize ver sana dönüş yaparız dediler ve bugün arayip bu parayı bize değil veraset ve Harçlar müdürlüğüne yatirmissiniz dediler. Ve dilekçe yazıp APS ile harçlar müdürlüğüne göndermemi istediler bende bugün APS ile gönderdim. Sonuç ne olur ve parayi ne zaman alabilirim. Ayrıca internetten okuduğum kadarıyla pasaport 4 ay yani 120 gün gecerliymis. Bunun hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim…

  1. admin dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun. Yanlış yatırılan paraların geri iadesi oldukça uzun sürebiliyor. 60 gün içerisinde telefonunuzu Edevlet üzerinden kayıt ettirmeniz gerekiyor. Geri iade olacak paranın belirli bir günü yoktur.

   1. Ferhat dedi ki:

    Çok tsk ederim bilgilendirdiginiz için. İnternetten okuduğum kadarıyla pasaportun türkiyeye giriş yaptıktan sonra 120 gün içerisinde kayıt yaptirabiliyoruz. Siz 2 ay demişsiniz. Bu konu hakkında net bir bilgi verebilir misiniz? Hayırlı geceler…

 22. Yüksel Öztürk dedi ki:

  Yutdışı cihazımı pasaport ve şartlar uygun bir şekilde e devlet üzerinden kayıt yatırdığım halde yasal uyarı geldi.Yatırılan dekontun barkot numarasını ayrıca sisteme kayıt ettiğimi hatırlamıyorum .e devlet sayfamdam tekrar telefon kayıt bölümüne girilmiyor ne yapmalıyım .

  1. admin dedi ki:

   Ödeme sonrası herhangi bir şekilde edevlet üzerinden imei ve diğer işlemleri yapmadıysanız telefonunuz kayıtsız olacaktır. Para iadesi için dilekçe örneğini mailinize gönderdim.

 23. kasım ürkmez dedi ki:

  İyi akşamlar. Bana yurtdışından telefon geldi imei kaydını yapmak için arkadaşın pasaport ve e devletinden işlem yaptım ancak parayi internet üzerinden yanlışlıkla kendi TC yatırdım. Nasıl bir yol izlemem gerektiğini ve dilekçe örneğini mail yolu ile bana atar mısın ?

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneği mail yolu ile iletilmiştir.

   1. setenay eker dedi ki:

    bende aynı konudan muzdaribim banada mail yoluyla dilekçe örneğini atabilirmisiniz ?

    1. admin dedi ki:

     Merhaba tarafınıza mail yolu ile dilekçe örneği gönderilmiştir.

     1. zahıd dedi ki:

      kolay gelsın aynı sorun bendede mevcut banda dılekce örnegını gönderebılırmısınız

     2. admin dedi ki:

      Merhaba tarafınıza dilekçe örneği mail ile gönderilmiştir.

     3. zehra dedi ki:

      Merhaba, bende aynı konudan muzdaribim bana da mail yoluyla dilekçe örneğini atabilirmisiniz ?

     4. admin dedi ki:

      Mail yolu ile tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

 24. eda dedi ki:

  Merhaba ımeı kaydı ıcın harc yetırırken tc yı pasaport sahıbı yerine kendi tc ile yatırdım daha sonra yanlıs yaptıgımı farkedip dogru tc ile de yatırdım ıkı kez para yatırmıs oldum parayı tekrar nasıl alabilirim dekontta veraset ve harc dairesi yazıyor

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneği mail adresinize gönderildi. Yapmanız gerekenler yazıyor

   1. ece dedi ki:

    lütfen banada dilekçeyi gönderebilirmisiniz?

   2. Mustafa CAN dedi ki:

    İyi günler Admin. Dilekçe örneğinden bana da gönderebilir misin? Bende yanlış TC’ye yatırdım.

    1. admin dedi ki:

     Tarafına gönderilmiştir.

 25. Hasan dedi ki:

  Merhaba,
  Cep Telefonu için imei numarasına ve Tc kimlik numarasına ücretimi yatırdım ancak pasaport sahibinin adına yatırmam gerektiğini öğrendim ve tekrar yatırdım.İşlem sonuçlandı.
  Fakat,
  ilk yatırdığım parayı geri almak için dilekçe ile İST Yeditepe veraset intikal vergi dairesine başvurdum.
  Ankara’dan alınabileceği söylendi.Dilekçe ve makbuzu hangi adrese göndermem gerektiği hakkında yardımcı olurmusunuz.
  Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Tahsilat şubesi olarak Çankırı Cad. No:15 Ulus/ANKARA adresinde Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü olarak hizmet veriliyor. Fakat sizin posta yolu ile buraya göndermenizde işlem nasıl yapılır tam olarak bilgisi olan yok.

 26. FATİH dedi ki:

  Ben ehliyet kart harcını yatırdım ve vakıf payını tek bir dekontta gözüküyordu ayrı ayrı olacağını sölediler emniyette vakıf bankasından tekrar ayrı ayrı yatırdım önceden yatırdığım banka iş bankasıydı dekontu duruyor nasıl geri alabilirim? şuan fazla yatırmış gözüküyorum.

  1. admin dedi ki:

   Banka hesabından vakıfa yatan parayı almanız oldukça zordur. Vakıfa para iade dilekçesi yazmanız gerekir.

 27. Fatma dedi ki:

  Merhaba, Babam vefat etti ve Babamin üzerine kayitli olan bir aracimiz var. Onu nasil verasetcilerin üzerine alabiliriz. Önce aracin ilisigi vergi dairesinden kesilmesi gerekiyormus sonra veraset harclar vergi dairesine basvurulacakmis sonradan da emniyet müdürlügüne. Veraset harclar vergi dairesine ne icin basvurulacak? Bunun icin hangi evraklar gerekiyor? Tesekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba öncelikle babanızın herhangi bir vergi ve benzeri devlete borcu bulunmaması gerekiyor. Veraset harçlar vergi dairesinden mirascıların imzalaması gereken bir evrak var. Daha sonra Bu belge ile aracın satışını tüm mirascıların imzalaması ile gerçekleştirebilirsiniz. Genelde Bankalarda da durum böle mirascıların hepsi imza atarsa, yetki onlara geçmiş oluyor.

 28. SETENAY EKER dedi ki:

  Yurt dışından aldığım telefonuma e devlet üzerinden kayıt oluşturdum pasaport bilgileri bir arkadaşıma aitti ama harç ödemesini kendi kartımla yaptığım için ödemem gözükmedi daha sonra işlemleri hallettim ama şuanda kendi yatırdığım 138 tlyi nasıl geri alabilirim yorumları okudum sanırım sizde örnek dilekçe var onu bana email yoluyla ulaştırabilirmisiniz acil olarak ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Setenay Sana dilekçe örneğini gönderdim. Para iadesinin yapılacağı tarihe kadar telefonun kaydını 60 gün içerisinde yapman gerekecektir. Yoksa pasaport geçersiz olacak tel kayıt yapılamayacaktır.

   1. mehmet dedi ki:

    merhaba: yurtdısından bir yakınım tarafından telefon geldi e devlet üzerinden kayıt oluşturdum ve internet vergi dairesinde telefon harçını kendi t.c yatırdım sistem sanırsam pasaport sahibin t.c girmem gerekiyormuş kredi kartı kendi adıma değildi bir başkasının bu konuda ben bu parayı nasıl alabilirim sizden bir dilekçe örneği gönderebilirmisiniz şimdiden tşkr

    1. admin dedi ki:

     Ödeme yaptığın kredi kartı kiminse onun başvurması veya onun bilgilerini yazman gerekecektir.

 29. Adem Karataş dedi ki:

  Annemin yurt dışından beraberinde getirdiği cep telefonu imei kayıt ettirmeye çalışırken kendi kredi kartım ile kendi bilgilerimi yazdım ve mükerrer ödeme oldu . Ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Gerekli dilekçe örneğini mail olarak gönderdim. 60 Gün içerisinde telefonun imeil kaydını yaptırmanız gerekiyor.

 30. Yunus Kara dedi ki:

  Merhaba, bende aynı şekilde yurt dışından bir telefon getirdim. ancak benim pasaportumda kayıt hakkım yoktu. başka bir arkadaşın pasaportuna kayıt yaptırmak için onun adına para yatırdım. ancak arkadaşın Türkiye’ye giriş süresi 120 günü doldurduğu için kayıt hakkı dolmuş. parayı geri nasıl alabilirim?
  Ve geri almak için bekleme süresi varmı?
  dekontta arkadaşın adı yazıyor ama ben alabilirmiyim?.

  1. admin dedi ki:

   Pasaportla giriş yapıldıktan sonra süresinin 60 gün olduğunu belirtmiştik. Size mail yolu ile gönderdiğimi dilekçe örneğini durumunuza göre düzenlemeniz gerekiyor. Parayı yatıran kişi başvurusunu yaptıktan sonra 15 – 45 gün içerisinde ücret iadesi gerçekleşiyor. 30 Gün içerisinde halen bir iade olmadığını görürseniz telefon ile arayarak dilekçeniz hakkında bilgi almanız gerekiyor.

   1. Yunus Kara dedi ki:

    Teşekkürler, bankaya yatırdığım ödeme makbuzunda arkadaşın adı ve kimlik nosu yazıyor. dilekçeyi arkadaşın adına dolduracağım değilmi? yanlış olmasın diye tekrar sormak istedim. selamlar.

   2. ÖMER KAYA dedi ki:

    admin kardeş bu yanlış ödemeler geri alabilmek için dilekçe örneklerini banada yollayabilirmisiniz

    1. admin dedi ki:

     Mail ile tarafına dilekçe örneği gönderilmiştir.

     1. fatma dedi ki:

      merhaba banada dilekçe örneğini gönderbilirmisiniz?

     2. admin dedi ki:

      Dilekçe mail yolu ile gönderilmiştir.

 31. Serhat yıldırım dedi ki:

  Kolay gelsin ben 28. Mart ta telefon kaydı için banka yoluyla para yatırdım ama son işlemde malesef onay kodu almadıgım için tlf nun süresi doldu ve kapandı bu parayı oglumun pasaport bilgileri ile yatırdım parayı hangi yollarla iadesini ala bilirim

  1. admin dedi ki:

   İmei kaydı için gerekli ücretin yanlış yatması sonrasında doldurmanız gereken dilekçe formu mail olarak iletilmiştir.

 32. meryem dedi ki:

  Merhaba, bende aynı şekilde yurt dışından bir telefon getirdim. ancak benim pasaportumda kayıt hakkım yoktu. başka bir arkadaşın pasaportuna kayıt yaptırmak için onun adına para yatırdım. ancak arkadaşın Türkiye’ye giriş süresi 120 günü doldurduğu için kayıt hakkı dolmuş. parayı geri nasıl alabilirim?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, Tarafınıza mail yolu ile dönüş yapılmıştır. Ödeme yaptığınız hesap kime aitse ona göre dilekçe doldurmanız gerekiyor.

 33. fatma dedi ki:

  merhaba bende ydısından telefon getirdim harcını yatırdım ancak e devletten onaylamadıgım için 120 sonra telefnum kapanınca durumu öğrendim. şimdi iade için dilekçe yollamam gerekiyormus ankaraya bana dilekçe örneği yollar mısınız ayrıca suan bu iade sürecinde bu telefonu baska bir pasaporta kaydettirebilir miyim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneği tarafınıza gönderildi. Vergi harcını yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden telefonu kayıt ettirmeniz gerekiyordu. 120 gün geçtiği için bu telefonu yeni bir pasaport ile kayıt ettirmeniz gerekecektir.

 34. Cem dedi ki:

  Merhaba Ben geçen aylarda kaza yaptım maddı hasarlı araca sahıbı dedem mefat ettı karsı tarafın sıgortasıyla benım servıs anlasmalı olmadıgı ıcın vekalet ıstedıler verdık suandada karsı tarafın sıgortası aracın ustune vergı borcu olmadıgını gosteren bır kagıt ıstıyor bız bu ıslemı nasıl hallede bılırız ?

  1. admin dedi ki:

   Dedenin varisleri kimse veraset ve harçlar vergi dairesinden şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Daha sonra bu kişiler vergi borcu olmadığına ve vefat ettiğine dair belge alabilirler.

 35. hakan bayar dedi ki:

  merhaba vergi harcını kendi adıma ve tc kimlik numaramla ödeme yaptım ama telefonu başka birinin pasaportuna kaydettireceğiz pasaport sahibinin adı ve tc kimlik nosuyla mı ödeme yapmamız lazım yoksa benim yaptığım ödemeyle işlem gerçekleşirmi tşk ler…

  1. admin dedi ki:

   Pasaport sahibi kimse telefon onun adına kayıt olacağı için vergi ödemeside o kişiye göre yapılacaktır.

 36. Hüseyin dedi ki:

  Benim bildiğim hiçbir miras benzeri bir olay yok banka hesabımdan para kesintisi oldu sebebte veraset ve harçlar dan kaynaklı kesinti deniliyor. Bunun neden kesildiğini sebebini nasıl öğrenebilirim ankara da bu daire ama ben izmirdeyim ?

  1. admin dedi ki:

   Bu konuda hakkında Veraset Ve Harçlar Vergi Dairesi Çankırı Cad. No:15, Altındağ/Ankara (0312) 324 2075 telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

 37. fatma dedi ki:

  merhaba ydısından gelen telefon kaydı harcı iadesi ile ilgili dilekçe örneğini banada yollar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza dilekçe formu gönderilmiştir.

 38. kübra dedi ki:

  merhaba; Yargı harcı nereye yatırılır acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Mahkeme’nin kalemine gidip öğrenebilirsiniz. Örneğin davanız 3. Asliye Hukuk’ta devam ettiyse oranın kalemine gidip harcı ödicem diceksiniz. Onlardan alacağınız kağıt ile Adliye içindeki vezneye ödeyeceksiniz.

 39. Onur dedi ki:

  Merhaba,

  Tanıdığım kişinin e-devletinden 2 telefonu birini kendi adına birini çocuğunun pasaportuna işletmek istedim fakat çocuğun adına işletmek için tekrar aynı kişinin tc ci üzerinden veraset ve harç vergi dairesine kredi kartı ile ikinci kez yatırdığımı geri almak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim? şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Dilekçe formunu mail ile gönderdim. Para iadesinin ne zaman yapılacağı belli olmuyor. Sen telefonu 60 gün içerisinde kayıt ettirmen gerekiyor.

 40. Levent polat dedi ki:

  Merhabalar;
  Yurtdışından gelen bir telefonu babamın e-devlet hesabı üzerinden kaydettirmek için kendi kredi kartımla babamın isim ve tc kimliği üzerinden internet vergi dairesine ödeme yaptım. Bir aksilik oldu ve telefonu kaydettireneden 120 günlük süre doldu. Parayı Nasıl geri aşabilirim?

  1. admin dedi ki:

   Mail yolu ile dilekçe formunu gönderdim. Para iadesi tam olarak ne zaman gerçekleşir bilmiyorum.60 gün içerisinde telefonu kayıt ettirmen gerekiyor.

 41. Maşallah TURAN dedi ki:

  Bir adet yanlış ödenen imei borcunun iadesi için dilekçe örneği lazım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

 42. Yavuz dedi ki:

  Sayın admin,dilekçe örneğini banada gönderebilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Telefon para iadesi hakkında dilekçe örneği tarafınıza gönderilmiştir.

 43. Selma Aydoğan dedi ki:

  Selam , ben de yurt dışından gelen tel un ödemesini yanlış yaptım, sizden dikekçe örneği istemiştim , henüz gelmedi ,tekrar rica edebilir miyim?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneği tarafınıza gönderilmiştir. 60 Gün içerisinde telefonu doğru bir şekilde kayıt ettirmeniz gerekiyor. Geri ödemenin ne zaman yapılacağı konusunda bilgim yok iyi günler

 44. Yavuz dedi ki:

  Teşekkür ederim.

 45. BURCU dedi ki:

  Merhaba vergi borcu olmadığına dair belge mahkeme yolu ile istendi ancak bir aydır cevap yok belli bir süresi var mı acaba

  1. admin dedi ki:

   Kendiniz direk müracaat ederek daha hızlı bir şekilde vergi borcu yoktur yazısı alabilirsiniz.Herhangi bir süresi yok ama takip etmeniz gerekir.

   1. Burcu dedi ki:

    Keşke öyle olsaydı amaİcra hakimi mahkeme yoluyla istemiş o yüzden kendimiz başvuramıyoruz

    1. admin dedi ki:

     Elinizde herhangi bir belge veya dosya numarası varmı ? Buna göre icra hakimi katipliğinden evrak durumunu sorgulamanız gerekir.

 46. Yunus dedi ki:

  Merhabalar, imei kaydi için yanlışlıkla yatırılan paranin iadesi için örnek dilekçeye ihtiyacım var. Mail adresime gönderirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza gerekli dilekçe örneği gönderilmiştir.

   1. Ali ŞAHİN dedi ki:

    Teşekkürler

 47. Seyma dedi ki:

  Merhaba ben yurt disindan gelen telefonun imei kaydini yaparken telefon harcini yanlis kimlik numarasina yatirdim.bu parayi geri alabilir miyim.alabilirsem ne yapmam lazim.bir de parayi internetten yatirdim hangi vergi dairesi ile muhattap olmam lazim.son olarak gonderilecek belgeleri kargoyla gondersem de olur mu

  1. admin dedi ki:

   Aradığınız tüm soruların cevabını mail olarak tarafınıza gönderim. Kargo ve nereye gideceğinide belirttim. 60 Gün içinde telefonu tekrar kayıt ettirin para iadesi uzun sürebilir.

 48. Ali ŞAHİN dedi ki:

  Merhabalar, imei kaydi için yanlışlıkla yatırılan paranin iadesi için örnek dilekçeye ihtiyacım var. Mail adresime gönderirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  1. admin dedi ki:

   Mail adresinize dilekçe örneği gönderilmiştir. Para iadesinin net bir tarihi yoktur.

 49. cetin dedi ki:

  Merhaba, bu ücretin geri yatırılması kesin midir ? neye göre kontrol ediyorlar bilgisi olan var mı ? dilekçe orneğini de gönderebilirseniz sevinirim. teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Yanlış yatıran kişinin kimlik bilgileri ve hangi hesap üzerinden ve hangi işlem için yatırıldığı banka hesaplarından kontrol edilerek iade sağlanıyor. Tabi bu süreç biraz uzun sürüyor. Dilekçe örneği gönderilmiştir

 50. Ali dedi ki:

  s.a şubat 2016 tarihinde kıbrıstan giriş çıkış yaptık cep telefonu kayıt işlemini kendi adıma bu gün yaptım ama sistemde halan kayıtlı değil diyor ödememi internetten buraya yaptım işlemim yanlışmı acaba

  1. admin dedi ki:

   Merhaba pasaportunuz ile Şubat 2016 tarihinde giriş yaptıysanız 2 ay içerisinde telefonu kayıt ettirmeniz gerekiyordu. Eğer bu süre geçti ödemenizi yaptıysanız dilekçe örneğini tarafınıza mail ile gönderdim.

 51. Ali dedi ki:

  sevgili admin yurda giriş 120 günü geçmiş şimdi size ödediğim 138,80 tl nasıl geri alacağım yardım edermisiniz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneğini tarafınıza gönderdim. Telefonunuzun kaydı 120 gün geçtiyse pasaportunuza kayıt yaptıramazsınız. Pasaport kayıt konusunda 300 – 350 tl arasında kayıt işlemleriniz konusunda hizmet veren firmalar bulunuyor. Aksi halde telefon boşa gidecektir.

   1. Hasan durukan dedi ki:

    Dilekçe örnegini bana da gönderir misiniz ?teşekkürler.

    1. admin dedi ki:

     Merhaba tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir. Telefon kayıt işlemini 60 gü içerisinde gerçekleştirmelisiniz.

     1. Hasan dedi ki:

      Yardimlarınız için cok teşekkürler.Başka tc den işlem kaydını yapamıyorum ama sebebi ne olabilir iade olunca mi yapılabilecek bu konuda bilginize ihtiyacım var yardimcı olursanız cok memnun olurum teşekkürler

     2. admin dedi ki:

      Merhaba, iade olma süresinin tam olarak kaç gün olduğu bilinmiyor. Kayıt işlemini 60 gün içerisinde yapmanız gerekiyor. Yapacağınız kişinin pasaportu ile giriş çıkış zamanı geçmiş olabilir. Ne gibi sorun ortaya çıkıyor.

     3. Hasan dedi ki:

      Imeı kaydını başka tc ye yapamıyorum sebebi nedir aceba bilgiler uyuşmamaktadır diye uyarı veriyor. Kayıtlı ımeı tekrar bana iade edilince
      mi aktif olacak bilgi verebilir misiniz teşekkürler

     4. admin dedi ki:

      Daha önceden yanlış ödemeden kaynaklı bir sorun yaşadıysanız bu sorun ortaya çıkabiliyor. Farklı bir bilgisayardan denemenizi tavsiye ediyorum

 52. Ali dedi ki:

  email adresim boş gelmemiş

 53. Ali dedi ki:

  rica etsem tekrar gönderebilirmisiniz

 54. Ali dedi ki:

  abicim hala dilekçe örneğini bekliyorum

 55. Ali dedi ki:

  sevgili admin şu dilekçeyi halaa bekliyorum rica ediyorumm

 56. hümeyra dedi ki:

  Merhaba ben de telefon harcını yanlış tc ye yatırdım daha sonra doğru işlemi yapıp kayıt işlemini hallettim fakat ilk işlemi iptal etmek istediğimi belirttim veraset ve harçlar vergi dairesine dekont ile dilekçe göndererek halledebileceğim söylendi telefonda ama mail adresini bulamıyorum. Rica etsem dilekçe örneği ve veraset/harclar vergi dairesinin mail adresini gönderebilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe gönderilmiştir. Orda gerekli belgeler ve detaylar yer almaktadır. Ne zaman iade edileceği hakkında bilgi yoktur. Siz 60 gün içerisinde telefonun kaydını tekrar doğru şekilde yapınız.

   1. Ali dedi ki:

    acaba bana neden göndermiyorsunuz rica da ettik ama

  2. Ali dedi ki:

   hümeyra hanım dilekçe örneğini trafikci@mynet.com adresine gönderebilirmisiniz acaba

 57. Berkhan dedi ki:

  iyi günler yurt dışından bende bir telefon getirdim vergisini yatırdım ama giriş belgemin süresi dolmuş 120 gün geçmiş bu yüzden kayıt yapamadık paramı geri almak için banada dilekçe örneğini göderebilirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneği mail ile gönderilmiştir. Telefonu tekrar yeni bir pasaport üzerinden kayıt ettirmeniz gerekiyor. Geri iade tam olarak ne zaman yapılıyor kesin bilgi yok.

  2. baris dedi ki:

   merhaba bende ayni sorunu yasiyorum bana o dilek ce ornegini gonderebilirmisiniz. tesekkurler

 58. Berkhan dedi ki:

  ne yazık ki Email gelmemiş tekrar gönderebilirmisiniz

 59. Berkhan dedi ki:

  email adresim spam olarak görmüş teşekkür ederim sorun çözüldü

 60. ahmet dedi ki:

  yanlıs tc kimlik no ya yatırılan telefon harcı için gerekli dilekçeyi ve adresi ve yapmam gerekeni mail atabilir misiniz ?

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe formunda yapman gerekenler ayrıntıları ile yazıyor.

 61. emre dedi ki:

  telefon kayıt için 2 farklı tc üzerinden vergi yatırıldı. bunun bir tanesi nasıl geri alabilirim.

  1. admin dedi ki:

   Mail ile tarafınıza dilekçe örnei gönderilmiştir.

 62. Veli isikbay dedi ki:

  Merhabalar benimde ayni sekilde arkadaslarin yazdigi gibi bir sıķıntim var 2015 in12. Ayinda halam yurt disindan telefon getirdi internet uzerinden k.k ile harc odemesi gerceklestirdik fakat sonradan farkina vardik 2 yil dolmadigi icin kayit islemini gerceklestiremedik suanda farkli bir telefon icin kayit yaptirmak istiyoruz bu yanlis yaptigimiz imei numarasini degistirmemiz mumkunmudur yoksa bastan harci yatirip da kayit yaptirmamizmi gerekiyor eger boyleyse o ucreti geri nasil alacagiz kk benim adima ama odemeyi halamin adina yaptim lutfen yardim.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba yeni telefon için tekrar ödeme ve kayıt gerekiyor. Önceki parayı almanız için dilekçe örneğini mail ile gönderdim.

 63. Ozan Uluocak dedi ki:

  e-devlet sisteminde
  2010 senesine ait Vergi Ziyai Cezası ve Tapu Harçları konulu , 25/01/2016 vadeli iki adet ceza tutarı görüyorum. Antalya’da oturuyorum. Ankara’da ki evin vergilerini zamanında yatırıyorum. Konu hakkında detaylı bilgiyi nerden öğrenebilirim.
  Teşekkürler,

  1. admin dedi ki:

   Evin bulunduğu belediyeden borçlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Asfalt ve benzeri bir ücret olabilir.

 64. ali selcuk dedi ki:

  bende yanlış ödeme yaptım para iadesi talep edeceğim. rica etsem dilekçe örneğini atarmısınız?
  tşk ederim.

 65. Emre işçi dedi ki:

  bende imei harcını yanlış yatıranlardanım banada dilekçe örneğini gönderirmisiniz ? şimdiden teşekkürler

 66. dursun dedi ki:

  imei kayıt ücretinin iadesi için mailime dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

  teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza ücretsiz dilekçe örneği gönderilmiştir. Telefon 60 günü geçmeden doğru şekilde tekrar kayıt yaptırın

   1. hilal dedi ki:

    bende dılekçe ornegı ıstıyorum ama farklı bır sorun var adına harc parası yatırılan kisinın banka hesabı yok tanıdık bırının hesap numarasını yazsak olur mu.

    1. admin dedi ki:

     T.C. KİMLİK NUMARANIZ İLE ÖDEME YAPILMASINI TALEP EDİN.

 67. Taylan Eyyuboğlu dedi ki:

  5 Kardeşiz. 8 Temmuz 2016 da annemiz vefat etti. Üzerinde bir ev vardı. Ev için kardeşler Veraset ve İntikal Vergisi başvurusu yapmak istiyoruz. Nereye başvuracağız? Son başvuru tarihi nedir? Başvuruda hangi evraklar gerekli? Ben Ankara’da ikamet ediyorum. Diğer kardeşler adına başvuruyu yapabilir miyim?
  Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Öncelikle başınız sağolsun. Annenizin vefatının ardından 30 gün içerisinde çankırı caddesinde yer alan ulus veraset ve harçlar vergi dairesine müracaat etmeniz gerekiyor. Ordan alacağınız evrakta tüm kardeşlerin imzası gerekli olduğu için gelmeleri gerekecektir. Annenizin emlak ve benzeri vergi borcu olmaması gerekiyor.

 68. deniz dedi ki:

  Merhaba;
  kyk dan bir yıllık bir kredi aldım 2013 yılında mezun oldum 2015 de 9. ayda ödeme yapmaya başlamam gerekti. Fakat ödeyemedim. 1 yıllık bir gecikme söz konusu. Şuan borcum veri dairesine aktarıldı. Bende gidip yapılandırma için bir dilekçe doldurdum ve 12 taksitte ödeme yapmak istediğimi belirttim aradığımda kimseye ulaşamıyorum bayramdan sonra sonuçlanacak denildi fakat hiç bir bilgi yok internet sitesinde her yerden kontrol ediyorum borcum hala aynı ve taksitlendirme gözükmüyor. Bununla ilgili herhangi bir tebliğ
  geliyor mu ev veya iş adresime ben telefonda bile bilgi alamazken bu şekilde bir gönderim yapmaları hiç hoş olmaz çünkü böyle bir duyum almıştım bundan dolayı sormak istedim.

  1. admin dedi ki:

   Dilekçenizin işleme alınıp, alınmadığını şahsen giderek öğrenmeniz gerekiyor. Telefon ve internet üzerinden bilgi almanız mümkün değildir.

 69. TUBA dedi ki:

  Merhaba , ben yurt dışından samsung S7 markalı bir telefon aldım. bu telefonu 11.07.2016 tarihinde pasaort üzerine , internet e devlet sitesi üzerinden kayıt ettirdim. veraset ve harç vergi dairesine 138.80 TL yatırdım. Ödeme yaptığıma ve taraflarına iletildiğine dair belgede var elimde İşlem onaylandı herşey tamamdı fakat şuanda internet üzerinden Imail sorguladığım ve e devletten baktığımda da kayıtlı olmadığını görüyorum . ne yapmalıyım bir fikir verirseniz sevinirim . Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Telefonu getirdikten sonra ödeme yaptıktan sonra edevlet üzerinden ödemeyi onaylamadıysan işleme alınmamış olabilir.Bunun için para iadesi için dilekçe doldurman gerekiyor. Telefonuda yeni bir pasaport üzerine kaydının yapılması lazım. Dilekçeyi mail olarak gönderdim sana.

 70. Ayşenur dedi ki:

  yanlş tckimlik nosu ile işlem yaptığım için imei kayıt ücreti iadesi talebi için dilekçe örneği gönderebilir misiniz . Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim. . Bir de ödemeyi internet vergi dairesine yaptım ekte dekontunu koyacağım sanırım kabul edrler di mi ? internet çıktısı olacak mecburen…

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneğini gönderdim. İnternet dekontunu eke eklemeniz dilekçede ek olarak belirtmeniz yeterli olacaktır.

 71. Ayşenur dedi ki:

  Emei kayıt ücreti iptali için email yolu ile de başvurmak mümkün müdür ? öyle ise e-mail adresi nedir ? Ankara dışındayım posta ile başvuru için doğru adres Çankırı cad No15 Ulus mudur ? Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   E mail ile başvuru kabul edilmemektedir. Şahsen dilekçe göndermeniz gerekiyor.

 72. crn dedi ki:

  Merhaba, yurtdışından kardeşimle getirdiğimiz 2 adet telefonun e devlet üzerinden harcını yatırdık fakat ödemeyi onaylamadığımız için kayda alınmamış. 120 gün geçtiği için kayıtdışı olarak kaldı. Paramı geri almak istiyorum bana dilekçe örneği ve ne yapmam gerektiğiniz yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneğini gönderdim durumunuzu belirterek iade talebinde bulunun

 73. Adil dedi ki:

  Merhaba,
  Bizde banka aracılığı ile ödemeyi yaptık. Ancak E devlet üzerinden kaydı yapamadık. 122. günmüş. Sizden rica etsem dilekçeyi ve izlememiz gereken süreci mail olarak yazabilir misiniz tarafıma.
  Kargo ile dilekçeyi gönderip şansımı denemeyi planlıyorum.
  Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneğini ilettim. PTT ile hızlı gönderim yapabilirsiniz.

 74. hakan dedi ki:

  Merhaba
  benim telefonumu kaydetmek için annemin pasaportunu kullanacaktım parayı kendi adıma yatırdım konu hakkında bilgimiz olmadığı için onun adına yatırmam gerekiyormuş bununla ilgili nasıl ödemeyi geri alabilirim . dilekçe yazılması gerektiğini söylediler, dilekçenin örneği varsa sizden rica etsem bana gönderirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza mail ile gönderilmiştir.

 75. Ridvan Ertugrul dedi ki:

  Araclarin vergi borcu yoktur belgesi kaldirildimi…

  1. admin dedi ki:

   Hayır şuan için böyle bir haber söz konusu değildir.

 76. onur alp dedi ki:

  2 farklı tc den ımeı kayıt parası yatırdım. işlemi tamamladım yanlış yatırdığım parayı nasıl geri alabilirim nereye faks, mail, yada posta yollamam gerekiyor ve bunun için gerekli dilekçe örneğini mail olarak alabilir miyim?

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneği gönderilmiştir.

 77. çiğdem dedi ki:

  iyi günler,
  ben kredi çdememi yıllık önden veriyorum fakat geçen yılkini ödediğim halde veraset ve harçlardan ödeme emri geldi, ne yapmam gerekir? bu yılki ödememin günü de gelmedi henüz ve internetten baktığımda da böyle bir borç görünmüyor sadece bu yıl ödeyeceğim olan görüniyor

  1. admin dedi ki:

   Bankaya ödeme yaptıysanız elinizde dekont bulunuyorsa, şahsen vergi dairesine başvurmanız gerekiyor.

 78. SELDA dedi ki:

  Merhaba ben yurt disindan gelen telefonun imei kaydini yaparken telefon harcini yanlis kimlik numarasina yatirdim.hangi vergi dairesi ile muhattap olmam lazim.Gönderilecek belgeleri nasıl gonderirsem daha hızlı sonuç alırım.Tşkler..

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneği tarafınıza gönderildi. Öncelikle PTT ile acil olarak göndermeniz lazım. 15 – 30 gün içerisinde ödeme alırsınız.

 79. Can dedi ki:

  merhaba admin,
  yurtdışından aldığım telefonun imei kaydını yapmak için harcı öderken yanlışlıkla pasaport sahibinin tc no yerine kendi tcno mu yazdım dolayısıyla kayıt yapamaadım, sonra doğru şekilde tekrar parayı yatırdım ve telefonumu kayıt edebildim, ilk yatırdığım parayı almak için dilekçe örneği gönderebilirmisin ve bu dilekçeyi nereye göndereceğiz,
  istanbulda oturuyorum, ankaraya posta ile göndersem olurmu,
  yardımlarını rica ederim,
  iyi akşamlar

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneğini gönderdim ödemeli olarak normal posta olmayacak şekilde gönderirseniz işleme alırlar

   1. Can dedi ki:

    merhaba,
    sizden ricam hangi adrese göndereceğimide paylaşabilirmisiniz,
    teşekkürler şimdiden kolay gelsin

 80. yusuf furkan dedi ki:

  Merhabalar, imei kaydi için yanlışlıkla yatırılan paranin iadesi için örnek dilekçeye ihtiyacım var. Mail adresime gönderirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza mail ile gönderilmiştir.

 81. duygu dedi ki:

  Merhaba, ben yeni kanun ile yapılandırma yaptım ancak taksit süremi kısaltmak istiyorum yeniden taksitlendirme yapılabiliyor mu

  1. admin dedi ki:

   Yapılandırma sonrası herhangi bir taksiti yeniden yapılandırma durumu söz konusu değildir.

  2. gökhan toker dedi ki:

   yanlış bilgilendirme söz konusu.tekrardan 31 kasıma kadar yapılandırabilirsiniz. veraset ve harçlar vergi dairesine fax çekmeniz gerekiyor.bende aynısını yapmak istedim bu şekilde yönlendirdiler.buraya da fax ile ilgili bilgi almak için girdim ama boşa kürek çekiyorum sanırım.

   1. admin dedi ki:

    İşte durum bu şekilde 31 kasıma kadar faxınızı çekip, işleme koyulacak mı hep beraber görelim

 82. ilhami şirin dedi ki:

  kızım yurt dışından tel getirdi.makbuzu benim adıma yatırmış oğlum.telefon arızalı çıktıgından hiç işlem yapılamadı.yatırdığım 138 tl.yi nasıl geri alabilirim.dilekçe örneğini gönderebilirmisiniz.ne yapmam gerekir?şimdiden çok tşkkr ederim

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza mail ile iletilmiştir.

 83. ersal dedi ki:

  merhaba admin,
  yurtdışından aldığım telefonun imei kaydını yapmak için harcı öderken yanlışlıkla pasaport sahibinin tc no yerine kendi tcno mu yazdım dolayısıyla kayıt yapamaadım, sonra doğru şekilde tekrar parayı yatırdım ve telefonumu kayıt edebildim, ilk yatırdığım parayı almak için dilekçe örneği gönderebilirmisin ve bu dilekçeyi nereye göndereceğiz,
  Ankarada oturuyorum ne yapmalıyım.
  yardımlarını rica ederim,
  iyi akşamlar

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneği tarafınıza gönderilmiştir.

   1. Ejder dedi ki:

    Admin selam, Ayni durum benim de basimda. Farkli odeyen ve farkli tc.no yuzunden ben de ilk yatirdigim paranin iadesini talep edecegim. Size zahmet bana da dilekce ornegini ve nereye yollayacagim bilgilerini yollarmisiniz lutfen. Birde dilekceyi kimin yollamasi gerektigi ile bilgi verirseniz sevinirim. Parayi yatiran kisimi / tc no su belirtilen kisimi?
    Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

    1. admin dedi ki:

     Gerekli bilgiler gönderildi.

   2. sibel dedi ki:

    Merhabalar
    Bende aynı hatayı yaptım, İnt. kendi kimlik no ile vd. ödedim. Babamın psp. kullanacağım için babamın no su ile ödeme yapmam gerekir. Bende sizden dilekçe örneği rica edebilirmişim.
    Teşekkürler

    1. admin dedi ki:

     Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

     1. sibel dedi ki:

      Teşekkürler.

 84. FERİT KASAP dedi ki:

  Yurt dışından gelen telefonumuza e- devlet üzerinden İnternet vergi dairesine 138,80 TL harcı 07/11/2016 tarihinde kızımın pasaportuna (120 günlük süresi içinde) kızımın adına yatırdık. IMEİ numarasını sorguladığımızda telefon kaydının yapıldığını göremiyoruz. Kayıt işlemi için belirli bir süre beklememiz mi gerekiyor? Eksik bir işlemimiz mi var? Yardımlarınızı bekliyorum.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba pasaport sahibi kimdir ? Kızınız değil farklı bir kişi ise size dilekçe örneğini gönderiyorum.

 85. EMRE ÇULHA dedi ki:

  harcı kendi adıma yatırdım yanlışlıkla.fakat pasaport arkadaşımın üzerine.para iadesi istiyorum.ne yapmam gerekir..teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe formu tarafına gönderildi. Ne yapman gerektiği orda yazıyor.

 86. Esra Erol dedi ki:

  Merhaba yabancı çalışma izni için ayrı illerden iki kez ödeme yapıldı fazla olan ödemeyi geri almam için nasıl bir yol izlemeliyim vergi dairesine gidersem parayı nakit alabilirmiyim yoksa hesabımı ödeniyor dilekçe örneğinden bende rica edebilirmiyim teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Bu dilekçe örneğinden belirtilen yerlere durumunuz hakkında bilgi yazınız. Dekontu eklemeyi unutmayın. Ödemeyi elden alamazsınız hesabınıza yatar büyük ihtimal.

 87. Recep turhan dedi ki:

  12 sene once vefat eden teyzem icin verasetten dusurulecek denildi tapuda.bunun icin tapu alamiyorum cocuklarindan vekalet aldim. Ne yapmam gerekiyor

  1. admin dedi ki:

   Oldukça uzun bir süre olmuş. Öncelikle ölüm sonrası varislerinin başvurması veraset işlemlerini tamamlaması gerekirdi. Sizin tek başınıza yapmanız mümkün görünmüyor.

 88. MELTEM HAKTANIYAN dedi ki:

  Merhablar,
  kyk borcumun bir kısmını yapılandırdım . bankalardan çok rahat ödeyebiliyorum . fakat yapılanmamış kısmı nereye ödemem gerek ? aylık olarak vadesi gelenleri hangi bankaya yatırmalıyım elimde hiç bir numara yok . defalarca vergi dairesini aradım herkes birbirine aktarıyor.
  netten kontrol edince veraset harclar yazıyor

  1. admin dedi ki:

   Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından Vergi Dairelerine yönlendirilen ve ilgili Vergi Dairesince yapılandırılan Öğrenim veya Katkı (Harç) Kredi borçları ise Şubelerimizden ve İnternet Bankacılığından “6552 MADDE 73 KESİNLEŞMİŞ ALACAKLAR (ÖZEL TAHAK) –(6122)” vergi türü ile ödenebilecektir. (ZİRAAT BANKASI)

 89. Alper K. dedi ki:

  Merhaba Admin, ben almanya’dan bir cihaz getirdim burada pasaporta işlemem gerektiğini biraz geç öğrendim. 6 gün gecikmeyle, toplam 126 gündür türkiye’deyim. harcı yatırdım fakat telefonumu kullanıma açamadım. harcı yatırdığım banka görevlisi parayı geri alamayacağımı söyledi fakat vergi dairesi ile iletişime geçtiğimde parayı geri almak için ankara veraset ve harçlar vergi dairesi müdürlüğüne dilekçe yazmam istendi. Lütfen yardımcı olur musunuz ? Ve rica etsem bir dilekçe örneği varsa eğer tarafıma iletebilir misiniz ? şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba kayıt süresi 120 gündür. Ben size dilekçe örneğini mail ile gönderdim.

 90. Zeynep dedi ki:

  Iyi gunler yurt disindan aldigim telefonun imei kaydi icin gereken 138 liralik harci yanlis tc kimlik numarasi uzerinden odedim. Odemenin iadesi icin nasil bir yol izlemem gerekli? Tesekkurler

  1. admin dedi ki:

   Mail olarak dilekçe örneğini gönderdim.

 91. ahmet dedi ki:

  merhaba, telefon harcını kızımın tc no ile yaptım,şuan kayıt yaptıramıyorum,iade ve kayıt için ne yapmam gerekiyor.teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

 92. Toprak dedi ki:

  Merhaba,
  Yurtdışından gelen cihazı kayıt için ödemeyi yaptım, ancak cihazı daha önce kaydetmişiz. Ödeme yaparken girilen T.C. Kimlik numarası ile ödemenin yapıldığı kart sahibi farklı. İade için T.C Kimlik sahibi mi, ödemeyi yapan kart sahibi mi başvurmalı, dilekçe örneğini mail atabilir misiniz, teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Ödemeyi yapan kart sahibi başvurması gerekiyor. Dilekçeyi gönderdim.

 93. Fatih dedi ki:

  Kuzenimin pasaportuna imei kaydetmek için internet vergi dairesine kendi kredi kartım ile ama kuzenimin tc ve pasaport nosu ile internetten 138.80tl yatırdım pasaporta kaydettiremediğim için ödediğim harcı nasıl alabilirim kuzenimin adınamı yoksa ödediğim kredi kartına alabilirmiyim şimdiden çok teşekküe ederim

  1. admin dedi ki:

   Ödemeyi yapan kimse onun bilgileri gerekiyor. Dilekçe örneği gönderildi.

 94. Handan dedi ki:

  merhaba, yurtdışından aldığım cihazı kaydetmek için ödemeyi yaparken kendi tc numaramı yazdım. Fakat 18i doldurmadığım için kabul edilmediğini öğrendim. 120 gün doldu ve telefonum kullanıma kapatıldı. Yeni bir pasaportla kayıt yapılması gerektiğini söylediler. Türkiyeye 120 gündür giriş yapmayan birinin pasaportuyla kayıt yaptırsam yine sorun çıkarır mı?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, Kişinin yakın zamanda giriş yapmış olması gerekiyor. Yani pasaportu olması birşey ifade etmiyor.Telefon model güzel birşeyse bu işi yapan oldukça fazla kişi bulunuyor.

  2. Önder dedi ki:

   18 yaşından küçüklerin ebeveynleri kendi e-devlet şifresiyle çocuğu adına kayıt yapabiliyor. Reşit olmayanlar kendi e-devlet şifresiyle girip IMEI kaydedemezler.

   Diğer konu, son 120 günde yurtdışından ülkeye giriş yapmış birini bulmalısınız. Tabii o kişinin de 2 yıldır üzerine telefon kaydedilmemiş olması gerekiyor ayrıca.

 95. sibel dedi ki:

  Merhaba,
  Yurtdışından gelen cihazı İMEİ kayıt için vergi ödemesini kendi adıma yaptım, ancak babamın pasaportu üzerinden cihazı kaydettireceğim için onun kimlik no ve aynı İMEİ yi mükerrer olarak VD. ye yaptım. E devlet üzerinden kayıt yapmaya çalıştığımda “Belirlenmeyen bir hata oluştu Lütfen sistem yöneticileri ile iletişime geçiniz” diyor. Ayrıca mükerrer vergi ödemeyi talep ettim iade alabilirmiyim. iade ve kayıt için ne yapmalıyım. Teşekkürler.

 96. bulent dedi ki:

  Annemin pasaportuna imei kaydetmek isterken yanlışlıkla internet vergi dairesine ankara kendi adıma ve kendi tc ile kredi kartım ile 138.80tl ödeme yaptım.
  pasaporta kayıt hakkım olmadığı için kaydettiremedim.
  kayıt hakkı 01.01.2017 gözüküyor tarih olarak.
  ama ben 4 aydır yurtdışına çıkış yapmadım o yüzden de kayıt yapamıyorum.
  yatırdığım harcı nasıl alabilirim.. şimdiden çok teşekküe ederim
  dilekçe gönderebilirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe tarafınıza gönderilmiştir.

 97. Fatih dedi ki:

  Merhaba,

  Yurtdışından gelen telefonu kayıt için IMEI’ye ilişkin ödemeyi yanlış TC’ye yaptım. Sonrasında doğru TC’ye ödeme yapıp işlemi bitirdim. Öncekinin iadesi için gerekli dilekçeyi göndermem gereken adres ile birlikte iletebilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe gönderildi. Üst kısmında nereye gitmesi gerektiği belirtilmiştir.

 98. Hasan Türen dedi ki:

  Merhaba,
  imei kaydı için yanlışlıkla yatırılan paranın iadesi için örnek dilekçeye ve göndereceğim adrese ihtiyacım var.
  Mail adresime gönderirseniz sevinirim.
  İyi çalışmalar

 99. Süleyman ÇETİN dedi ki:

  15.11.2016 tarihinde yurt dışından aldığım telefon için sehven başkasına adına ödeme yaptım. BU yapılan ödemenin iadesi için Veraset Harç Vergi Dairesine 15.11.2016 tarihinde dilekçe yazdım. Bu tarihe kadar param yatırılmadı . Neden?

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

 100. Barış tur dedi ki:

  Merhabalar ekim 10 2016 ıtıbarıyle telefon kayıt ıslemını e devlet uzerınden yaptığımı sanmıştım ama ücreti yatırdım ama kayıt yapmadığım ıcın olmadı sonrasında 5 ocak 2017 tarıhınde vergı daıresınden tekrar ücret ödeyerek e devlet uzerınden kayıt yapabildim oncekı ödediğim meblayı dılekcemı yazmam gerekecek banada dılekce ornegı gonderırmısınız rıca etsem ve gonderecegım adres bılgısını tşk ederım

  1. admin dedi ki:

   Dilekçe örneğini mail olarak gönderdim.

 101. gül dedi ki:

  yurt dışından gelen telefonu kardeşimin adına kendi kredi kartımla 27 aralıkta ödeme yaptım.Bugüne kadar açamadı.araştırdım aralık ayında onay almadığı için bu senenin parasıyla tekrar ödeme yapmam gerekirmiş.kalan paramı alabilmem için bir dilekçe örneği isteyeceğim..birde dilekçeyi kim yazmalı.bilgi verirseniz sevinirim.teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba para iadesini kim alacaksa dilekçeyi onun yazması lazım. Mail olarak gönderdim.

 102. erkan dedi ki:

  merhabalar
  bende yanlıs tc kimlik numarası için vergi ödemesi gercekleştirdim.para iadesi için dilekce örneğini gönderebilir misiniz.?

 103. AYŞEGUL ISKENDEROGLU dedi ki:

  Merhabalar,
  23.12.2016 tarihinde IMEI kayıt yaptırmak istedim. Telofonu yatırmak istedigimTC kimlik numarası yerine, yanlıslıkla kendi TC kimlik numaramı girerek ödeme yapmış bulundum. Cünkü kendi kredi kartimi kullanıyordum, ödeme kısmında kredi kartıi sahibinin kimlik bilgileri girilecek zannetmistim.
  Ozet olarak odemis oldugun 138,80 TL Yolcu Ceptel vergisi hatalı TC Kimlik no uzerine yapılmıştır.
  Kendi adim ve TC kimlik numarası ile 23.12.2016 tarihinde yapılan ödemenin iade edilmesi için ne yapmam gerekmektedir?
  Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Tarafınıza dilekçe örneğini ilettim.

 104. abdullah dedi ki:

  Merhaba,
  Yurtdışından gelen telefonu kayıt için IMEI’ye ilişkin ödemeyi kendi TC’me yaptım.Ancak 120 günlük süreyi doldurduğum için ödeme boşa gitti.Bu paranın iadesini almak için ne yapmam gerekli? Dilekçe örneğini gönderebilir misiniz.İstanbul’da ikamet ediyorum.Posta ile göndersem olur mu? Bilgilerinizi rica ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneği tarafınıza gönderilmiştir.

 105. Lütfiye dedi ki:

  Kendi kredi kartımla ödediğim için kendi bilgilerimi girmem gerektiğini sandım ve kendi tc’me yatırdım. Başka bir şehirde olduğum için nasıl bir başvuru yada dilekçe yazmam lazım ve posta ile gönderdiğimizde işleme alınır mı? Yardımcı olur musunuz acaba bu konuda? Teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneği tarafınıza gönderildi.

 106. timur sayılkan dedi ki:

  yanlış ödenen imei borcunun iadesi için dilekçe örneğini göndermenizi rica ederim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dileköe gönderildi.

 107. timur sayılkan dedi ki:

  Yanlışlıkla ödediğim imei borcu dekontu üzerin de veraset ve harç vergi dairesi yazıyor. Dilekçeyi buraya mı göndermem gerekiyor

 108. erdinç özkapı dedi ki:

  merhabalar
  yanlış t.c. numarasına yatırılan paranın iadesi için gereken işlem yada dilekçe örneğine ihtiyacım var yardımcı olabilmeniz mümkün müdür?

 109. Lütfiye dedi ki:

  Merhabalar, yanlış ödemiş olduğum imei borcunu geri almak için sizin gönderdiğiniz dilekçeyi doldurup aps ile ankara veraset ve harçlar vergi dairesi müdürlüğüne 31 ocak 2017 de gönderdim, 1 şubat 2017 de teslim edilmiş olarak sistemde gördüm fakat bana hiç bir şekilde dönülmedi, size sorum ne zaman benimle itribata geçerler yada ödemiş olduğum parayı hesabıma atarlar? şimdiden teşekkürler..

  1. Lütfiye dedi ki:

   Tekrardan merhabalar. Bugün itibariyle hesabıma paranın yattığı bilgisi geldi. Evraklarım ellerine ulaştıktan 15-16 gün sonra yanlış yatırdığım ücreti bana geri ödediler, yardımlarınız için teşekkürler..

 110. haki ozkan dedi ki:

  Merhaba
  benim telefonumu kaydetmek için kuzenimin pasaportunu kullanıcaktım parayı kendi adıma yatırdım konu hakkında bilgimiz olmadığı için onun adına yatırmam gerekiyormuş bununla ilgili nasıl ödemeyi geri alabilirim . dilekçe yazılması gerektiğini söylediler, dilekçenin örneği varsa sizden rica etsem bana gönderirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba tarafınıza dilekçe örneği gönderilmiştir.

 111. EYÜP KESKİN dedi ki:

  Merhaba 1 yıl önce yalnışlıkla başka imei ödeme yapmıştım,ankara aradım geri ödeme yapmıyoruz demişlerdi,şimdi başvursam geri alamazmıyım dilkeçeyle

  1. admin dedi ki:

   Oldukça fazla zaman geçmiş büyük ihtimal alma gibi bir durum söz konusu olamaz

   1. ahmet dedi ki:

    bende yanlış imei numarası adına para yatırdım iadesi için örnek dilekçe gönderebilir misiniz?

 112. duygu dedi ki:

  merhabalar;
  veraset ve harçlar verdi dairesine düşen öğrenim ve katkı kredisi borcumu vardı en son çıkan yasayla yapılandırıp ödedim. Veraset ve harçlar vergi dairesinden kendim için borcu yoktur yazısı alabiliyormuyum. daha sonrasında ödeme yapılmamıs yada eksik ödeme yapılmış denmemesi için

  1. admin dedi ki:

   Vergi dairesinden borcunuzun olmadığına dair bir çıktı alabilirsiniz.

 113. Ünal kolsuz dedi ki:

  Merhabalar ben pasapor harc parasinin iptalini verdim.4 gun oldu para ne zaman hesabimda olur acaba

  1. admin dedi ki:

   Merhaba bu süre 7 – 30 gün arasında işlem sırasına göre değişiklik gösterebilir.

 114. ufuk dedi ki:

  Merhaba admin. Ben 6 aylık harç-defter parası yatırdım ama, 1 yıllık yatırmam gerekiyormuş, işlemi dun iş bankası üzerinden yapmıştım. Kalan ücreti nasıl yatırabilirim, Sincan’da bu işlemi yapabileceğim yer var mı?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba ücretin tamamını yatırmadığınızdan önceki işlemi iptal edip dilekçe formu doldurarak paranın tamamını yatırmanız gerekiyor.

 115. Burak dedi ki:

  Merhaba, yurtdışından aldığım telefonu kaydetmek için bir arkadaşımın pasaport ve tc kimlik numarasına gerekli vergiyi ödedim ancak kayıt işlemi yapmaya çalıştığımda arkadaşımın bir önceki telefon kaydı tarihini yanlış hatırladığı ve pasaportuna henüz kayıt yaptıramayacağımızı öğrendim.. Paranın geri iadesi için dilekçeyi benim mi yoksa arkadaşımın mı doldurması gerekiyor bir de dilekçe örneği gönderebilir misiniz teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   Merhaba burak tarafınıza dilekçe örneğini gönderdim. Para kim tarafından yatırıldıysa onun bilgileri gerekiyor.

 116. orhan dedi ki:

  sayin yetkili. yurt dişi telfonum için aralik 2016 internet araciligi ile veraset ve harç vergi dairesine ödeme yaptım, mayis ayi sonu telefonuma yasal uyari mesaji ….. imei nolu cihaziniz kayit dişi kapanacaktır. elimde makbuz varken nasil kayit dişi oluyor , bilgilendirirseniz mem olurum .

  1. admin dedi ki:

   Telefonunuzu kontrol edin ve kayıt yapılan imei numarası ile aynımı teyit edin. Daha önceden kayıt işlemi yaptırdığınızda herşeyin eksiksiz olarak yapıldığından emin olusunuz. Sorunu çözemezseniz belgelerinizi iletmeniz durumunda yardımcı oluruz.

 117. ibrahim dedi ki:

  sayın yetkili imei harcını yanlış yatırdım paramı geri almak için bana dilekçe örneğini gönderebilirmisiniz teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba tarafınıza dilekçe gönderilmiştir.

 118. AYTEN dedi ki:

  Bende internet üzerinden telefon aldım. Bankaya harcı yatırdım ve e-devlet üzerinden pasaportuma kayıt yapıcaktım fakat pasaportun zamanı geçtiği için olmadı. Paramı alabilmem için ne yapmalıyım. Bana evrak örneği gönderirseniz sevinirim.Çok teşekür ediyorum .

  1. admin dedi ki:

   Merhaba sorununuzu belirtecek şekilde dilekçe örneğini doldurun. Tarafınıza gönderdim.

 119. recep önal dedi ki:

  bende yurt dışından telefon aldım ve suresi biten 120 gunu geçen pasaportuma yatırmışım vergisini.paramı geri alabilmek için örnek dilekçe rıca edebılırmıyım

 120. Nurettin dedi ki:

  Merhaba
  Teyzemin yurt dışından getirdiği telefonu actirmak icin harci annemin tc sine kendi hesap numarandan ödedim . İade dilekçesi örneğini gonderebilir misiniz ?Ayrica dilekçe yi kendi adıma mi yoksa annem adına mi doldurmam gerekli ?

 121. edip dedi ki:

  merhabalar admin..bende yalnış telefon harcı yatırdım. dilekçe örneği lütfen selamlar

 122. HÜSEYİN KILIÇ dedi ki:

  merhaba ben internetten telefon harcı yatırdım fakat sistemde gözükmedi gelir deiresini aradım bana sen herhangi bir vergi dairesinden tekrar yatır işlemini yap diğer parayı iade edriz dediler fakat 2. defa yatırdım yine olmadı pasaportta sıkıntı varmış şimdi ikisinin iadesinide nasıl alacam saygılaar

  1. admin dedi ki:

   Merhaba dilekçe örneği tarafınıza gönderilmiştir.

 123. yekta dedi ki:

  Merhabalar. Ben yurtdışından getirdiğim telefonumu bir tanıdığımın üzerine yaptıracaktım ve internet vergi dairesinden ödeme yaptım. Lakin bu yetmiyormuş e devlette gerekiyormus. E devlet şifresi olmadığı ve şuan yurtdışında olduğu için yapamadık .Ödediğim parayı geri iade edilmesini istediğimden dilekçe yazmamı söylediler . Ödemeyi kendikredi kartımdan yaptım.Ama adına parayı yatırdığım kişinin dilekçeyi yollamasını söylediler. acaba bununla alakalı bir dilekçe örneği yollar mısınız ?

  1. yekta dedi ki:

   Size tekrarbir sorum olacak. Ben siz bana birkaç gün sonra cevap verince bende arayıp bilgi alarak kuzenimin tcsine yatırdığımdan dolayı onun agzından dilekçe yazdık . ( ödeme benim kartımdan gerçekleşti.)Dilekçede kartıma tekrar geri ödemesinit talep etmiştim .Lakin beni dilekçe gittikten sonra aradılar ve para iadesini ancak yatırılan kişinin ibanına verebileceklerini söylediler. Ben tabi ödemenin benim kartımdan gerçekleştiğini çok kezsöylesem de bunun mümkün olmadığını söylediler. Sadece yatırılan ismin ibanına olur dediler. Kuzenim yurt dışında yaşıyor . Burada da aktif kullandığı bir hesabı yok haliyle. Bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim. İyi akşamlar


Sayfa başına git