Akciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar

Akciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar
15 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 2.037 kez okundu.

Nefes alıp verme vücüdun çeşitli alanlarında görevleri yerine getirme özelliği bulunan Akciğerlerimiz hava koşulları,sigara ve benzeri maddelerin tüketilmesi ile hızlı bir şekilde yıpranmaya başlar. Akciğerlerimizi temizleyen bazı yardımcı gıdalar bulunmaktadır. Bu gıdalar ile sigaranın etkilerini azaltmanız mümkündür. Nefes alırken kanın tüm vücüda okjijen dağıtmasını sağlayan Akciğerlerimiz oldukça önemli bir organdır.

Akciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar Neler ?

ZENCEFİL

Çeşitli toksinleri, mukus ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Lokman hekimlerde kolaylıkla zencefil çayı ve normal zencefili bularak tüketebilirsiniz.

SARIMSAK

İç kısmında yer alan alisin kimyasalı ciğerlerimizi temizlemekte önemli rol oynar.Faydaları mukusu, grip ve soğuk algınlığı ve solunum problemlerine iyi gelir. Sarımsak çayı son zamanların hem zayıflatma, hemde antibiyotik yerine geçer.

OKALİPTÜS

kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar. Öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır.Bu bitkiyi bulmak kolay olmamaktadır.

EKİNEZYA

Çeşitli akciğer enfeksiyonlarda faydası katıtlanan Ekinezyanın ciğerleri temizlemede de önemli bir rolü vardır.

KEÇİ BOYNUZU

5 Adet keçi boynuzunu 1 litre suda kaynatarak, sabah aç karnına içtikten sonra zamanla sigaranın etkilerinin ortadan kalktığına şahit olabilirsiniz.

Akciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Fatih Bilay dedi ki:

    Hormonlu ve GDO lu gıdalar olmasa daha iyi olurdu, bilgiler faydalı teşekkür ederim.

    1. admin dedi ki:

      Evet dostum onlar vücudun heryerine zarar vermekteler.


Sayfa başına git