Ahmet Maranki Kış Çayı Tarifi

Ahmet Maranki Kış Çayı Tarifi
1 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 2.764 kez okundu.

ahmet-maranki

Güzel bir yaz ayından sonra kış ayı tam anlamı ile halen gelmiş değil, hava sıcakları gündüz oldukça yükseklerde seyrederken, geceleyin aşırı bir soğuk olmamaktadır. Fakat bilinirki Türkiye’nin kış ayı oldukça zorlu geçer ve bunun yanında birde grip ve farklı hastalıklar boy gösterdiğinde çekilmez bir durum olur. Kış aylarında hastalıklardan kurtulmak ve yakalanmamak için “Ahmet Maranki Kış Çayı Tarifi” ni incelemenizde fayda var. Bağışıklık sistemini daha güçlü bir hale getirerek tüm tehlikeli virüslerden korunabilirsiniz.

Ahmet-Maranki-Zayiflama-cayi

Prof.Dr. Ahmet Maranki Kış Çayı Malzemeleri

Elma Kabuğu Kurusu

Portakal Kabuğu Kurusu

Kuşburnu

Bamya Çiçeği

Mandalina Kabuğu Kurusu

Zencefil

Tarçın Kabuğu ( toz halini almayın)

Karanfil

Limon Kabuğu Kurusu

Greyfurt Kabuğu Kurusu

Maranki Hocadan Kış Çayı Tarifi Yapılışı

Meyveleri bir gece önceden sirkeli suda bekletin. Sonrasında kabuğunu fırçayla temizleyin. Kabuğunu soyup tülbente sarıp kaloriferde kurutun. Daha sonra diğer malzemelerle birlikte kaynamış bir bardak suya iki tutam koyun. 6-7 dakika demlenmesini bekleyin. Her derde deva deva olan bu çayı her gün tüketin.

Ebru Şanlıya konuk olan Maranki Hoca Çay’ın önemini anlattı.

Ahmet Maranki Kış Çayı Tarifi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ahmet DEMİR dedi ki:

    Zencefil, Zerdeçal, Tarçın, Havlıcan, Karanfil, Yeni Bahar, Karabiber ve Hibiskus Bitkileri kış çayının vazgeçilmez bitkileridir bunların birleşiminden mükemmel kış çayları elde edebilirsiniz


Sayfa başına git