Adobe imageready ile yanıp sönen Yazı Yapma

Adobe imageready ile yanıp sönen Yazı Yapma
13 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.557 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar özellikle web sitelerinde yanıp sönen renklendirilmiş yazıların daha dikkat çekici olduğu herkez tarafından bilinmektedir. İnternet üzerinden yapılan araştırmalar ile bazı arkadaşların video ve farklı yöntemler ile yanıp sönen yazı hazırlamaları kullanıcıların zorlanmasına neden olmuştur. Photosop yüklü programlar ile Adobe imageready ile nasıl yanıp sönen yazı yapacağınızı sayfamızdan resimli olarak sizlerle paylaşacağız.

Photosop’u açtıktan sonra siyah ok ile gösterdiğim yere tıklayınız. Tabi bu esnada photosop’da açık bir dosya olmasın.

yanip-sonenyazi

Daha önceden photosopda bir yazılı bir yazısız olacak şekilde iki adet resimi masaüstünde olması gereken yeni bir klasörün içerisine atınız. Adobe imageready programının üst kısmında yer alan File – import – Folder as Frames kısmından klasörü seçtikten sonra resimler içeriye aktarılacaktır. Alt kısımda da resimde gösterilmiştir.

yanip-sonenyazi1

Resimlerin aktarılması sonrası alt kısımdaki bir alanlar karşılaşacaksınız.

yanip-sonenyazi2

Alt kısımda resimlerin olduğu alanda genelde 0 sec yazmaktadır.Burdan resimlerin geçiş hızını ayarlayabilirsiniz. Hızlı ve yavaş olması buna bağlıdır.

yanip-sonenyazi3

Ön izleme için 2. Resimin altında yer alan > işaretine basmanız yeterlidir.

yanip-sonenyazi4

Tüm işlemler bittikten sonra kayıt etmek için File kısmından Save Optimized kısmına tıklıyoruz ve resmimizi gif olarak kaydettikten sonra alt kısımda yer alan örnekteki gibi yazılarınız yanıp sönecektir.

ornek

Sayfamızdan Webmaster arkadaşların Photoshop ile yanıp sönen yazı yapma,ışıklı yazı yazma konusunda bilgiler yer almaktadır. Aklınıza takılan soruları sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git