Adana Valisi ‘Gavat kelimesini kullanmam, kavas demiş olabilirim’

Adana Valisi ‘Gavat kelimesini kullanmam, kavas demiş olabilirim’
12 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 2.264 kez okundu.

gavat-demedim-kavas-dedim

Adana’da düzenlenen Atatürk’ü anma töreni esnasına Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile bir vatandaş arasında yaşanan gerginliğin arkasından, Vali kendisini eleştiren kişiyi göstererek “Allah belanı versin diyen o gavatı al” talimatını verdi. Bir valiye bu şekilde hitap etmesi ve halk arasından olan birine söylediği söz büyük tepki çekerken Hüseyin ÇOŞ, ağzından çıkan sözü demedim, yanlış anladılar gibi laflarla geçiştirmeye çalıştırsada herkez neyin ne olduğunu biliyordu.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törende “Vali istifa. Allah belanı versin” diye bağırılması üzerine Vali Coş bağıran gruptan bir kişiyi işaret edip “Allah belanı versin diyen o gavatı al” diye talimat verince polislerle vaatandaşlar arasında arbede çıktı. Vali daha sonra yaptığı açıklama ile ben gavat kelimesi kullanmadım, kavas demiş olabilirim dedi.

Anıta çelenkler konulurken bariyerlerin içinde ve dışında yer alanlar “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Kızlı-erkekli gençler burada”, “Ne mutlu Türküm diyene”, “Tayyip istifa” sloganları atıldı. Atatürk caddesine çıkan grup yolu trafiğe kapatarak, vali istifa sloganları atarak valinin söylediği sözü protesto ettiler.

GAVAT NE DEMEKKAVAS NE DEMEK ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git