24 kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

24 kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.353 kez okundu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım, 1981 tarihinde başöğretmen kabul edilmesi ile beraber, türk toplumunda öğretmenlerin değerini ve önemini belirtmek ve öğrenciler arasında sevgi saygı ve dayanışma bağlantılarını güçlendirmek, öğretmenlik mesleğinin yüceliğini göstermek amacıyla her yıl 24 Kasım’da öğretmenler günü olarak kutlanır. Okul ödevleriniz arasında öğretmenler günü ile ilgili bir komposizyon yazmanız gerekebilir. Sizler için hiçbir sitede bulamayacağınız güzel bir kompoziyon alt kısımda sizlerle paylaşılmıştır.

ogretmenler-gunu

Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

Hayatımızın en güzel yıllarının okul yıllarında geçtiğini hepimiz bilmekteyiz. İlk okula başladığımız yıllarda sınıf öğretmenimizin gözüne girmek için tüm çabayı sarf ederiz.

Oldukça zor bir mesleği olan Öğretmenler; öğretmeyi ve öğrencilerinin başarılı olmasını her zaman isterler. Dünyadaki tüm mesleklerin temelinde öğretmenler vardır. Bu yüzden yaptıkları sadece insanları ders konusunda eğitmek değil, biz öğrencilere en iyi şekilde hayatı, insanları, çevreyi tanıtmak bizlere okulda ya da eğitim verdikleri yerde bir aile ortamı sağlayarak bizleri hayata hazırlamaktır.

Öğretmenlik insanlara dünyayı tanıtmak, o küçük öğrencilerin kalplerine sevgi ve güven asılarken beyinlerine hayatı kazımaktır. Öğretmenlerin ağızlarından çıkan her kelimenin ayrı bir değeri ayrı bir önemi ve yerinde bir sebebi vardır. O yüzden söyledikleri her kelimede bile bir emek vardır ve her kelime bizi hayata, dünyaya, insanlara bir adım daha yakınlaştırır. Bu yüzden her kelimesi bu kadar değerli olan bir insan için denilebilecek söz, edilebilecek iltifat, verilebilecek değerin sayısı, ölçüsü yoktur ve olamaz. Durum böyleyken yapılacak tek şey o kelimeleri dinleyerek bu büyük insanlara yardımcı olmaktır. Bu yüzden öğretmenler günü vardır ve bu insanları ve emeklerinin önemini bize bir daha hatırlatarak, bizim hayata bağlanmamızda büyük ölçüde payı olan bu eğitimcileri bize bir kez daha hatırlatır, ama öğretmenler şüphesiz her gün hatırlanacak insanlardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git