2014 LYS Başvuruları ne zaman başlayacak

2014 LYS Başvuruları ne zaman başlayacak
17 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.154 kez okundu.

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi kamsamında ösym’nin sitesinde yapılan açıklama ile beraber 23 Mart 2014 tarihinde Ygs sınavına giren adayların 180 ve üstü puan almaları sonrası Lys (Lisans Yerleştirme Sınavları)’na başvuru yapabileceklerinin açıklanması ile beraber, uzun süredir harıl harıl ders çalışan adayların 2014 Lys sınavı için başvuru tarihlerinin ne zaman sona ereceğini araştırarak eğitim alanına katkı sağlamaya devam ediyoruz.

lys

Başvuruların 21-30 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılması ösym tarafından  yapılan açıklama ile başvuru sonrasında herhangi bir uzatma yapılmayacaktır. Lsy başvurularını adayları internet sitesi olan (ais.osym.gov.tr) adresinden veya herhangi bir başvuru merkezinden 3 tl gibi bir ücretle yapabileceklerdir. Lys kılavuzunda yer alan detayları iyi bir şekilde okumanız gerekmektedir.

Lys Sınav Ödemelerini Nerelere Yapabilirim ?

PTT işyerlerinden, Akbank, Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeleri ile İnternet bankacılığı aracılığıyla sınav ücretini yatırabilecekler.ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan ödeme kısmından da kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün hale getirilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git