2014 DGS Başvuruları ve Sınav tarihi

2014 DGS Başvuruları ve Sınav tarihi
26 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 909 kez okundu.

yds_basvuru_kilavuzu_osym_ekrani_

Eğitim alanında yapılan nerdeyse tüm sınavları ösym tarafından gerçekleşmektedir. Son zamanlarda adayların sınav kağıtlarını posta ile göndermeyen ve sadece sanal ortamda T.C. kimlik ve şifre ile öğrenebilecek olmanın ülke ekonomisine katkısı oldukça büyüktür. 2014 yılında yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavının tarihi ve başvuru esnasında yapılması gerekenler hakkında ayrıntılar alt kısımda verilmiştir.

Sınavın 19 Temmuz 2014 günü yapılması bekleniyor. Sınava giriş ve başvuru yapmak isteyenlerin 26 Mayıs ve 4 Haziran 2014 tarihleri arasında gerekli harç ödemesi ve belgelerini tamamlayarak ösym bürolarına veya sanal ortamda teslim etmeleri gerekiyor.

Meslek yüksekokulu mezunlarının lisans öğretimine geçmeleri için girmeleri gereken en önemli sınavdır. Sadece mezunların değil hala son sınıfta okumakta olup mezuniyet şartlarını staj dışında yerine getirmiş olanlar da başvuru yapabilir.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları arasında gerekli meslek yüksekokulu mezunu ve son sınıfı öğrencilerinde kayıt olabilecekler.

DGS’ye girmeleri zorunlu olan bir başka grup ise İLİTAM (İlahiyat Lisans Tamamlama Programları) için yerleştirmelere katılmak isteyenler. Onların da yerleştirmeleri DGS puanları uyarınca merkezi olarak yapılacak. ÖSYM’ye ait http://www.osym.gov.tr adresinden Aday Başvuru Formu ile 2014 DGS Kılavuzuna ulaşmak mümkün. Kılavuzun satışı veya dağıtımı olmayacak. Sınav ile ilgili tüm bilgiler ve başvurma, tercih, değerlendirme gibi konulardaki tüm soruların yanıtları kılavuzda yer almaktadır. DGS’ye aday olmak isteyenler kılavuzu incelemeden geçmemeli.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git