2013 ÖSYM LYS yerleştirme sonuçları açıklandı

2013 ÖSYM LYS yerleştirme sonuçları açıklandı
25 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.259 kez okundu.

2013-lys-sonuclari-aciklandi

Uzun zamandır birçok kişinin sabırsızlıkla beklediği Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı.
25 temmuz 2013 perşembe günü akşamı açıklanan Lys sonuçları nedeniyle Ösym sitesinde yoğunluk artışı gözlerden kaçmadı. Birçok kişinin hayallerini gerçekleştirebilmek için sabırsızlıkla beklediği sınav sonuçları nasıl, Lys sınav sonuçlarını internet üzerinden nasıl görebilirsiniz, merak edilen tüm bilgiye sayfamızdan ulaşmanız mümkündür.

Haftalardır Ösym’den gelecek haberi bekleyen birçok genc aday 2013 Lys yerleştirme sınavının açıklanması ile internet sayfalarından Tc.Kimlik numaraları ile sınav sonuçlarını sorgulama başladı.

ÖSYM Başkanı Ali Demir LYS sonuçları için diğer yıllara göre daha erken açıklanacağını belirtmesinden 8 gün sonra sınav sonuçları hayırlısı ile açıklandı. Kaç aldığınızı ve hangi Üniversitelere yerleşeceğinizi öğrenmek için yapmanız gereken oldukça kolay.

2013 LYS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınav sonuçları açıklandığında ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinde olacaktır. Yaklaşık 1 milyon adayın sabırsızlıkla beklediği sonuçları nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgiler yer almaktadır.

2013 Lys Sonuçlarını nasıl öğrenebilirsiniz, Sorular zor mu , Kolaymı Merak edilen bilgiler için aşağıdaki linki takip ediniz.

adresine giriş yaptıktan sonra,

 

sonuclar-aciklandi

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git