2013 Ağustos Kaç Öğretmen Atanacak

2013 Ağustos Kaç Öğretmen Atanacak
4 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 1.394 kez okundu.

kac-ogretmen-atanacak

2013 Kpss sınav sonuçlarının açıklanması ile beraber öğretmen adaylarının aklındaki en büyük sorunlar arasında kaç öğretmen atanacağı ve kontenjan sayıları olmuştur. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın açıklamasına göre bu yıl 42 bin öğretmen ataması yapılacak. Kpss sınavına girdikten sonra uzun süre sonuçların açıklanması bekleyen adaylar aldıkları puanlar ile bir yere yerleşmenin hayalini kurmaya çoktan başladılar. Hangi bölüme kaç kişinin atanacağı kontenjanlara göre belirlenecektir.

Kaç Kişi Atanacak ?

Öğretmen aday sayısının yüksek olması ve birçok kişinin kpss sınavından istediği sonucu alamamasına rağmen MEB.Bakanı Nabi AVCI 42 bin öğretmen adaylarının kontenjanlara yerleştireceğini bildirmesi birçok adayını rahatlamasına yardımcı oldu.

Alınan sonuçların 1 yıl geçerli olması ve önceki sene alınan kpss sonuçlarının bu yıla taşınmayacağının bildirilmesi birçok adayın puanının düşmesine neden olmuştur.

“Hangi alanda kaç öğretmene ihtiyaç bulunduğuna yönelik çalışma, Bakan Nimet Baş döneminde yapılmaya başlanmış ve Bakanlığımız döneminde sonuçlandırıldı. Öğretmenlerin hangi nitelikleri taşıması gerektiğine dair strateji raporunu önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Eğitimde kalite üzerine çalışıyoruz. Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu 42 bin öğretmen alınacağını belirtmişti. Bu rakam doğru. 42 bin öğretmen alınacak”.

2013 Yılında kaç öğretmen alınacak, öğretmen alım kontenjanları neye göre yapılacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git