19 şubat 2015 kar tatili olan iller

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışının ardından çarşamba günü istanbul’da hayatın felç olması ile birlikte okulların tatil olup, olmayacağı merak ediliyordu. Meteoroloji tarafından yapılan açıklama sonrası soğuk havanın cumartesiye kadar sürmesi gece -10 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.Önceki yıllara göre tüm iller kar yağışından nasibini alırken valilik tarafından birçok il ve ilçelere ilk okul ve orta dereceli okullar bir gün arayla tatil edildi.Trafik nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması için okullar tatil edildi.
Özelikle istanbul valiliği tarafından sürücülere yapılan açıklamada taşıtlarınızla zorunlu olmadığı sürece trafiğe çıkmayınız, toplu taşıma araçlarını tercih ediniz. Trafiğe çıkacak sürücüler için kış lastiği,zincir,çekme halatı ve takoz bulundurmaları üzerinde duran valilik kararınca istanbulda okullar 19 şubat 2015 perşembe günüde tatil edilmiştir.

kar-yagisi

İstanbul’da okullar tatil mi ?

Çarşamba günü yağan yoğun kar yağışı ve soğuk hava don olayları ile birlikte trafik kazalarını kaçınılmaz kılıyordu. Valilik bu konuda yarın itibari ile tüm okulların bir gün tatil edilmesine karar verdi. Engelli kamu personeli ve Hamile kamu çalışanlarınında 19 şubat 2015 tatil edileceği bildirildi. Meteroloji yetkilileri bu gece itibari ile havaların daha soğuyacağı ve kar yağışının artacağı konusundaki uyarılarını dikkate alan valilik istanbul’da okulları birgün tatil ilan etti.

Ankara’da okullar tatil mi ?

Gece saatlerinde etkisini gösterecek olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle valilik tarafından okulların tatil olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Genelde Ankara valiliği okulların tatil edildiği konusunda geç saatlerde bilgi verdiği için şuan için net bir durum yok.

18 Şubat Çarşamba günü yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul’da önlisans, lisans ve lisansüstü derslere bir gün ara verildiğini duyuran üniversitelerden bazıları şöyle

-İstanbul Bilgi Üniversitesi,

-MEF Üniversitesi,

-Maltepe Üniversitesi,

-Gelişim Üniversitesi,

-Fatih Üniversitesi,

-Doğuş Üniversitesi,

-İstanbul Arel Üniversitesi,

-Bahçeşehir Üniversitesi,

-Koç Üniversitesi,

-Beykent Üniversitesi,

-Kadir Has Üniversitesi ,

-Yeni Yüzyıl Üniversitesi ,

-İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi,

-Yeditepe Üniversitesi,

-Süleyman Şah Üniversitesi,

-Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu,

-Haliç Üniversitesi,

-Işık Üniversitesi ( Şile ve Maslak Kampüsü)

Diğer Tatil olan iller

Nevşehir
Kayseri
Tokat
Sivas
Çorum
Kastamonu
Ordu
Sakarya
Bitlis
Mersin
Konya

18 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 703 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git